poniedziałek, 11 kwietnia 2022

Komiksy dla dzieci - nowości marzec

 Zapraszam na kolejną już część z komiksami dla dzieci. Są to tym razem nowości z marca. Jest ich dużo więcej, ale mi wpadły w oko trzy z nich i to właśnie je chciałabym wam przedstawić.Pan Borsuk i pani Lisica. Ale załoga.To, jak się nie mylę, to już trzecia część przygód dwóch rodzinek: borsuków i lisków, które zamieszkały ze sobą w norce pana Borsuka. Dla przypomnienia Pan Borsuk to samotny ojciec wychowujący synów, a pani Lisica to samotna matka z córką lisiczką. Odkąd te rodzinki zamieszkały razem dzieci są dla siebie prawie jak rodzeństwo, ale jak to bywa nie zawsze wszystko idzie gładko.
Tym razem konflikt jest pomiędzy borsuczkiem Szperaczkiem, który uważa, że wszystko wie najlepiej, a lisiczką Różą, która również lubi wymyślać różne zabawy. Róża wymyśliła, że fajnie byłoby zbudować łódkę. Oczywiście Szperaczek uważał, że on wie najlepiej jak to zrobić i zaczął się rządzić. Cały ten konflikt doprowadził do stworzenia trzech drużyn: Szperaczka, Róży oraz przyjaciół. każdy stworzył swoją łódź na zawody. Kto z nich wygra? jak myślicie? To ciekawa opowieść pokazująca, że razem znaczy lepiej. 


Przygody smerfówW komiksie z serii Przygody smerfów znajdziemy dwa opowiadania: Smerfy i krakukas oraz Smerf inny niż wszystkie.W opowiadaniu Smerfy i krakukas znajdujemy się w wiosce w momencie, gdy bohaterowie naprawiają swój zepsuty most, natomiast Papa Smerf tworzy nowy nawóz do smerfojagód, które tak uwielbiają jeść smerfy. Po stworzeniu mikstury Papa Smerf postanawia go wypróbować na stokrotce. Mikstura okazuje się bardzo niebezpieczna, ponieważ stokrotkę przemienia w krwiożerczą, bardzo groźną roślinę, która atakuje Papę Smerfa. Nasz bohater ledwo uchodzi z życiem i każe wynieść i zakopać ten nawóz na pustyni. Niestety smerfy, którym zostało przydzielone to zadanie byli zbyt leniwi, żeby iść tak daleko i wyrzucają butelkę do wąwozu. Ta się rozbija i jedno z piskląt wypija go stając się wielkim i groźnym ptaszyskiem, które zaczyna atakować i plądrować wioskę smerfów. Czy małym smerfom uda się pokonać te niebezpieczne stworzenie? 

Smerf inny niż wszystkie to opowiadanie o smerfie, który stał się już bardzo znudzony życiem w wiosce. Nic mu się nie podobało, nic go nie cieszyło, więc postanowił udać na w daleką podróż zwiedzić świat. Niestety już w nocy okazało się, że ta podróż nie jest taka miła. Smerf nie mógł zasnąć, później zaczął padać deszcz, a gdy dotarł do rzeki postanowił popłynąć dalej na pniu. Tak oto natknął się na Gargamela, który go schwytał. Nasz podróżnik miał w swojej torbie magiczny gwizdek, który znalazł czarodziej. Gdy w niego gwizdnął straszny gargamel nagle znalazł się w wiosce smerfów. Czy Papie Smerfowi uda się pokonać odwiecznego wroga i czy podróżnik zostanie uwolniony w wieży Gargamela?   


Enola i niezwykłe zwierzętaEnola i niezwykłe zwierzęta to nowa seria, która opowiada przygody Enoli, weterynarki, która na codzień pracuje w Muzeum Historii Naturalnej, a jej specjalnością są zwierzęta z baśni i legend. W komiksie znajdziemy dwie części, czyli dwa opowiadania.
Pierwsze z nich to historia pt. Niesforny gargulec. Jest to rzeźba gargulca umieszczona na kościele, która ciągle obraca się w kierunku wejścia i oblewa wiernych wodą, gdy wychodzą z kościoła. Zdenerwowany ksiądz chce zniszczyć ją, ale dzwonnik Igor wzywa na pomoc Enolę, która próbuje zdiagnozować problem. Na początku Enoli  wydaje się, że rzeźba ma lęk wysokości. Gargulec zostaje przeniesiony na rynek, żeby służył jako fontanna. Niestety problem nie znika. Czy Enoli uda się rozwikłać tę zagadkę i jej zaradzić?

            

Drugie opowiadanie pt. Na ratunek jednorożcom opowiada historię pewnej ziemi na której mieszkały jednorożce i ludzie. Każdy z nich miał swoją część i zgodnie z układem zawartym miedzy nimi, ludzie nie mogli wchodzić na teren jednorożców, a jednorożce na teren ludzi. Pewnego dnia układ zostaje zerwany, jednorożec atakuje dzieci, a magiczne drzewa na stronie ludzi tracą swą moc. Co w takiej sytuacji zazwyczaj się dzieje? Rozeźleni ludzie chcą zaatakować jednorożce. I tym razem na ratunek zostaje wezwana Enola, żeby rozwikłać tajemnicę zanikającej magii i dziwnego zachowania jednorożców.  

Enola i niezwykłe zwierzęta to bardzo ciekawe opowiadania, które mogą zaciekawić chłopców i dziewczynki w wieku od około 7 roku życia. 


TOP