czwartek, 21 kwietnia 2022

Pierwsza gra. Miau! Hau! Kwa!

Z serii gier dla maluchów Pierwsza gra Akademii Mądrego dziecka pojawił się nowy tytuł Miau! Hau! Kwa, który oprócz dobrej zabawy zapewni maluchom rozwój spostrzegawczości oraz przeniesie w świat zwierząt.


Pierwsza gra Miau! Hau! Kwa!W skład gry wchodzi:

- 48 żetonów zwierząt

- figurka pingwina
Celem gry jest zdobycie jak największej ilości żetonów zwierząt. Jak to zrobić? Na środku stołu kładziemy figurkę pingwina, a wokół niej kładziemy 5 żetonów zwierzątek. Aktywny gracz wybiera z pudełka, w którym znajdują się pozostałe żetony, jeden z nich, ale tak żeby inni gracze nie widzieli co się na  nim znajduje. Gdy już ma żeton w dłoni wybiera sobie zwierzę (żetony są dwustronne, a na każdej ze stron jest inne zwierzę) i naśladuje jego głos. Pozostali gracze mają za zadanie rozpoznać zwierzę i przykryć ręką żeton rozpoznanego zwierzęcia, jeżeli taki jest wyłożony wokół pingwinka, albo chwycić figurkę pingwinka, jeżeli uważają, że nie ma żetonu z danym zwierzęciem. Gdy ktoś już przykryje żeton lub chwyci figurkę, inny gracz nie może zrobić tego samego, dlatego bardzo ważny w tej grze jest refleks. Osoba, która poprawnie zakryje żeton lub figurkę otrzymuje żeton zwierzęcia. Kto na koniec gry będzie miał najwięcej żetonów ten wygrywa całą grę.


Jest to podstawowy wariant tej gry. Dla dzieci młodszych, czyli od 2 roku życia można zastosować wersję uproszczoną, gdzie każdy z graczy musi rozpoznawać zwierzę po kolei, bez elementu rywalizacji. Natomiast dla dzieci starszych, powyżej 4 roku życia zaproponowano wariant utrudniony z większą ilością elementów w którym należy wskazać którego zwierzęcia jest najwięcej żetonów. Szczegóły rozgrywek znajdziecie w instrukcji.

Gra ta ćwiczy dźwięki wydawane przez zwierzęta, wprowadza w świat zwierząt. Gracze muszą się przy niej skupić i mieć świetny refleks oraz spostrzegawczość. Wiele wariantów gry pozwala dopasować rozgrywkę do wieku i zaawansowania najmłodszych uczestników zabawy. Dzięki temu gra rośnie razem z graczem i nie znudzi się przez wiele lat.


Wiek graczy: 2+ lat
Liczba graczy: 2 - 4 os. 
Wydawnictwo: Egmont
TOP