piątek, 22 kwietnia 2022

Starania Toli

 Starania Toli otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to przepiękna i mądra historia dziewczynki, której świat wywrócił się do góry nogami i nagle wszystko stało się zbyt trudne.Główną bohaterką książki jest dziewczynka w wieku przedszkolnym, której dosłownie świat wywrócił się do góry nogami, przez co wszystko co do tej pory nie sprawiało jej trudności, nagle stało się niemożliwe do wykonania. Ten świat w którym znalazła się Tola to przenośnia problemów, trudności na jakie napotykają małe dzieci w swoim życiu typu: nowe miejsce, przedszkole, nowi koledzy, nauka nowych rzeczy takich jak jazda na rowerze czy liczenie, pisanie, czytanie itd.

 Tola gdy napotkała na trudności poddała się, nie potrafiła stawić czoła problemom aż do czasu, gdy zobaczyła małą biedronkę przewróconą na grzbiet, która nie poddała się, lecz po kilku próbach odwróciła się, pokonała swoje trudności i odleciała. Nasza bohaterka postanowiła wziąć przykład z tej małej biedronki i również nie poddawać się w sytuacjach dla niej niekomfortowych, trudnych. Gdy zaczęła się starać jej świat wrócił do normy.
Ten przepiękny picture book pokazuje jak ważna jest wytrwałość, dążenie do celu, nie poddawanie się przeciwnościom. Mali czytelnicy, tak jak Tola, spotkają na swej drodze wiele trudności, lecz dzięki pięknemu przykładowi z książki Toma Percivala, będą wiedziały jak sobie z nimi poradzić, jak ważne są nasze starania i nie poddawanie się. Starania Toli to bardzo mądra i przepiękna książka, którą warto mieć w swojej biblioteczce.


Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl


TOP