środa, 13 kwietnia 2022

Bajkowi bohaterowie - Bing

 Bing to już od wielu lat jeden z ulubionych bohaterów najmłodszych fanów bajek, które można oglądać na dziecięcych kanałach w telewizji. Żeby odciągnąć maluchy od szklanych ekranów warto zaproponować im ich ulubionych bohaterów w wersji do czytania. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi wydawnictwo HarperKids, które w swej ofercie ma sporą kolekcję bajek z najulubieńszymi bohaterami naszych milusińskich. Jednym z nich jest oczywiście Bing. Dziś chciałabym przedstawić trzy książki z tym bohaterem, które ostatnio pojawiły się na rynku.Czytajmy razemCzytajmy razem to najnowsza seria, która ma zachęcić maluchy do rozmowy podczas jej lektury. Tematy, które poruszane są w niej to twórczość artystyczna taka jak malowanie farbami. Dzieci poznają kolory oraz same będą mogły wskazać swój ulubiony kolor. Znajdziemy tu również rozdział z jedzeniem, muzyką, nauką ubierania się, przygotowaniem do snu. Są to czynności bardzo życiowe, z którymi często maluchy mają problem. Książka zachęca do próbowania nowych smaków, pokazuje w jakiej kolejności należy zakładać ubrania, co robimy gdy szykujemy się do snu oraz zachęca do twórczości kreatywnej plastycznej i muzycznej.
To wyjątkowo kreatywna książeczka, która zachęca dzieci do aktywnego czytania, rozmowy, wygłupów, po prostu nauki przy dobrej zabawie. bardzo mi się ona podoba i fanom Binga również powinna się spodobać.


3 bajeczki przed snemJak sama nazwa mówi jest to zbiór trzech, krótkich opowiadań idealnych przed snem. W książeczce znajdziecie opowiadania: Kalosze, Wybór oraz Opowiadanie na dobranoc.Kalosze to bardzo mądre opowiadanie o tym jak ważny jest recykling. Tym razem bohaterem opowiadania są ulubione żółte kalosze Binga, które okazują się być dziurawe, przez co nie nadają się już do używania. Czy Bing z Flopem znajdą dla nich nowe zastosowanie? 


Kolejne opowiadanie to wyprawa Binga do sklepu z zabawkami. Nasz bohater chce sobie kupić zabawkę za zaoszczędzone pieniążki. To wielkie przeżycie dla niego. zabawek jest tyle, że nie może się zdecydować czy chce hydroplan czy też kamper. W ostateczności wybiera Kamper, lecz po wyjściu ze sklepu dopadają go wątpliwości. Wraca i chce wymienić kamper na hydroplan, lecz okazuje się, że już go kupiła Sula. Czy dzieci się dogadają i każdy z nich będzie zadowolony ze swojego zakupu?

Każdy maluch lubi opowiadania przed snem. Z Bingiem jest nie inaczej i on przed snem lubi słuchać przygód swojego ulubionego bohatera. Niestety podczas czytania książeczka wpada do wanny z wodą i dalsze czytanie nie jest możliwe. Czy uda się dokończyć opowiadanie przed snem? Czy wystarczy do tego tylko wyobraźnia Flopa?


Bajki 5 minut przed snemBajki 5 minut przed snem to sześć nowych opowiadań: Nowy przyjaciel Binga, Wyprzedaż u Suli, Cześć piesku, Lody na patyku, Żołędzie, Oddech smoka.
W tej książeczce dzieci poznają nowego przyjaciela Binga, który jest małym kuzynem Suli, lecz ich przyjaźń nie była od razu. na początku Bing z nieufnością patrzył na kuzyna o imieniu Nicky, który był mniejszy od nich i trzeba było bardziej uważać na niego. Będziecie mogli przyjrzeć się wyprzedaży jaką zorganizowała Sula, żeby zebrać pieniążki na nową zjeżdżalnię do przedszkola. Bing pomoże uroczej żabce wydostać się z basenu, obserwować wiewiórkę, która zbierała żołędzie na zimę oraz dowiedzą się, że najlepsza na zimne dłonie jest gorący napój czekoladowy.


Każda z tych książek to oprócz miłych, krótkich historyjek również przepiękne ilustracje takie jak w serialu.
TOP