wtorek, 26 kwietnia 2022

Kartonowe książeczki dla maluchów - nowości kwiecień

 Co miesiąc ukazuje się coś nowego w serii Akademia Mądrego Dziecka oraz innych książeczkach przeznaczonych dla najmłodszych czytelników wydawnictwa Harperkids. Dziś zapraszam was na pierwszą część nowości z tego miesiąca.
Pokochaj naturęPokochaj naturę to kartonowe książeczki dla najmłodszych z przesuwanymi elementami. W tej serii pojawiły się cztery tytuły. My mamy dwie z nich: Pająk oraz Motyl. Tym razem maluchy w bardzo przystępny, ciekawy i przyjazny sposób mogą poznać różne zwierzątka.

Z książeczki Pająk maluchy dowiedzą się, że ten niezbyt lubiany stawonóg, którego często boją się nie tylko małe dzieci, to nie takie straszne zwierzę, które ma osiem nóg. Tymi nogami wącha, czuje smak i słyszy. Jego pajęczyna jest tak mocna, że można po niej chodzić, a najbardziej lubi gdy do niej wpadają owady, którymi się żywi. To bardzo pożyteczne stworzenie, bo zjada owady, które są szkodnikami na polach uprawnych i ogrodach. To tylko część ciekawostek jakich dowiedzą się maluchy podczas lektury tej książki.


Z książeczki Motyl dzieci dowiedzą się, że zanim możemy podziwiać pięknego motyla, jest on zwykłą gąsienicą, która przemienia się w poczwarkę i w kokonie zmieniają się w motyla. Maluchy dowiedzą się w jaki sposób odróżnić samicę od samca, dlaczego są one takie pożyteczne oraz jak dbać o te piękne i pożyteczne owady.


Seria ta jest przepięknie wydana, bajecznie zilustrowana, a dzięki ruchomym elementom zachęca dzieci do zabawy nią. To kolejna świetna seria z Akademii Mądrego Dziecka.


Miedzy nami ząbkami


Między nami ząbkami to książka z okienkami i scenkami pop-up poruszająca bardzo ważny temat jakim są ząbki, ich zdrowie, pielęgnacja. Dzieci z wesołej historyjki o rodzinie Zebickich dowiedzą się jak nazywają się pierwsze ząbki, czego nie wolno robić jak się chce mieć je zdrowe, jak zbudowany jest ząb, jakie zadania mają poszczególne ząbki. Książka w zabawny sposób nauczy dzieci poprawnie myć ząbki oraz pokaże, że wizyta u stomatologa to nic strasznego.
Sposób podania informacji, czyli opisanie jej jako rodziny, która wyprawia przyjęcie, chodzi do szkoły, pracy itd. sprawia, że suche i niezbyt interesujące informacje stają się dla maluchów ciekawą historia, którą bardzo łatwo przyswoić. Dodatkowym atutem są znajdujące się w niej okienka oraz scenka pop-up zachęcająca maluchy do zabawy.
To lubię. Cocomelon
To już kolejne książeczki z tej serii. Tym razem ich tematem przewodnim jest: Samodzielność i Mój nocnik. 

Małe dzieci uwielbiają być samodzielne. Każdy rodzic słyszy z ust dziecka słowo chcę sam. To wspaniałe, że maluchy pragną robić wszystko samemu, nie od razu wychodzi im to najlepiej przez co czasami się złoszczą. Książeczka, której głównym bohaterem jest Coocomelon to doskonała okazja do rozmowy z maluchem o jego samodzielności. Młody czytelnik przekona się, że wspaniale być samodzielnym, ale nie zawsze wszystko wychodzi idealnie, lecz nie warto się złościć, a tym bardziej poddawać.

Druga propozycja opowiada jak Cocomelon uczył się korzystać z nocnika. Historyjka jest bardzo ciekawie napisana i pokazuje krok po kroku na jakie ważne sygnały należy zwracać uwagę podczas treningu nocnikowym. Myślę, że ta książeczka bardzo ułatwi odpieluchowywanie wielu maluchów.


I jak podobają się wam kartonowe książeczki dla maluchów z wydawnictwa HarperKids? Nam jak zwykle bardzo się one podobają.

TOP