poniedziałek, 1 października 2018

Angielski dla dzieci - Kapitan Nauka.

Jak ważna jest znajomość języków obcych a w szczególności języka angielskiego nie trzeba nikogo przekonywać. Tak jak już kiedyś pisałam jego znajomość będzie nam przydatna już od lat młodzieńczych nawet do oglądania filmików na YT , do komunikowania się przez internet z ludźmi z innych krajów. Jest to bardzo przydatna umiejętność podczas podróży za granicę, natomiast w okresie dorosłego życia jest to praktycznie niezbędna umiejętność, gdy chcemy zdobyć dobrą pracę.
Najlepiej naukę języka angielskiego zacząć już od najmłodszych lat, gdy umysł jest chłonny jak gąbka i gdy zabawa może służyć jako element nauki, a najlepiej żeby to była wesoła, kreatywna zabawa. Do takiej nauki języka angielskiego dobrze posłuży wam książka Angielski dla dzieci Rymowanki i wierszyki.

Rymowanki dzięki prostemu, codziennemu językowi, który nie przypomina tekstów z podręcznika, zachęca dziecko do słuchania ich a następnie czytania. Przy okazji dziecko poznaje nowe słówka, zwroty. Takie rymowanki są łatwe do zapamiętania, ponieważ są krótkie i wpadają w ucho.Z boku każdej rymowanki wypisane i przetłumaczone są trudniejsze słówka, natomiast na końcu znajdują się polskie wersje wierszyków oraz słownik.Wiecie czym jeszcze ta książeczka różni się od zwykłego podręcznika? Książkę Angielski dla dzieci, Rymowanki i wierszyki z przyjemnością bierze się do ręki ze względu na treść, ale również ze względu na piękną grafikę, zdecydowanie różniącą się od tej szkolnej. Zresztą widać to już od samej okładki, która bardzo przyciąga wzrok i zachęca żeby ją otworzyć i ją poczytać.Oczywiście nie każdy rodzic jest specjalistą od języka angielskiego. Nic nie szkodzi. Na stronie wydawnictwa Kapitan Nauka można znajdziecie nagrania wierszy w dwóch wariantach:
- z interpretacją native speakerów
- w wolnym tempie do powtarzania i nauki
Jak widzicie, nie trzeba się bać, że dziecko będzie uczyło się niepoprawnego wymawiania. Wystarczy pobrać pliki mp3 i po problemie dla rodziców, którzy  nie mówią płynnie w języku angielskim.

Zachęcajmy dziecko do nauki języka już od najmłodszych lat, czytając z nim wesołe wierszyki, ucząc się ich na pamięć, tłumacząc je na język polski. Dzięki takiej lekturze, która będzie zabawą dla dziecka sami się nie obejrzymy a nasz szkrab pozna nowe słówka i zwroty dzięki tej zabawnej, kolorowej książeczce Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki wydawnictwa Kapitan Nauka.


15 komentarzy

 1. Uwielbialam uczyc się angielskiego - dlatego w liceum wybralam klase jezykowa. Teraz sporo rzeczy juz zapomnialam - wiec takie pomoce na pewno sie nam przydadza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Musiałabym spróbować żeby córka się bardziej z językiem oswoiła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam w ten sposób uczyć dzieci angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może kiedyś zacznę z wnukami w ten sposób uczyć się angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nauka jezyka, w dzisiejszych czasach jest bardzo ważną kwestią. Warto od najmlodnajmł lat zachęcać do nauki, a takie ksiazrczki tylko w tym pomagają

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas już kilka rymowanek umiemy, dzieci je uwielbiaja

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie się zastanawiam kiedy jest ten moment, bo nie ukrywam że moim zdaniem dzieci mają za mało luzu

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam w rodzinie takiego maluszka i on naprawdę chłonie język jak gąbka! I to jest super, łatwiej uczyć się przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy sporo książek do nauki angielskiego, ale tej akurat nie. Przyznaję, wygląda fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna książka. Oprócz walorów edukacyjnych zachwyca również grafiką!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie nauka angielskiego to radość ☺

  OdpowiedzUsuń
 12. Ładnie wydana ksiazka, idealna na początek przygody z językiem angielskim.

  OdpowiedzUsuń
 13. o nawet nie wiedziałam że ten angielski od Kapitana jest taki fajny! <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajna ta książka. Myślę, że spodobałaby się mojemu synowi.

  OdpowiedzUsuń
 15. Książka świetna idealna dla mojego syna

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP