poniedziałek, 21 maja 2018

Ciekawe prezenty dla dzieci od 6 roku życia.

Ciężko jest wybrać ciekawe prezenty dla dzieci od 6 roku życia, nie zależnie od płci dziecka. Jeżeli bardzo dobrze je znamy, będzie nam łatwiej, ponieważ każde dziecko ma swoje zainteresowania, które mogą zmieniać się dość szybko, dlatego dalsza rodzina, czy też inne osoby mogą mieć problem z kupieniem czegoś fajnego, co spodoba się większości dzieci. Dzisiaj postanowiłam zaprezentować wam kilka rodzai prezentów, które w większości przypadków się sprawdzą.Gry planszowe

Gry planszowe to rozrywka po którą dzieci z chęcią sięgają, gdy mają z kim zagrać i gdy gra nie jest za trudna, ale też nie jest zbyt monotonna. My na swoich półkach mamy bardzo dużo gier, ale jedne się kurzą, a po inne moje dzieci sięgają z przyjemnością. Dzisiaj zdradzę wam, które propozycje przykuły naszą uwagę na dłużej. Jeżeli chcecie więcej przeczytać o danej grze, wystarczy kliknąć w nazwę gry (linki pod zdjęciem).


 Pełny kurnik Kukuryku 


 Batyskaf  Granna- Cena


 Detektyw Pozytywka na tropie Wyd. Nasza Księgarnia - Cena.


Galaktyczni Zdobywcy  Wyd. Zielona Sowa - Cena.


Roar Trefl- Cena.

W pociągu Wyd. Zielona Sowa- Cena.


Gry karciane 

Gry karciane to praktycznie to samo co gry planszowe, tylko w tym wypadku mamy do czynienia z kartami. Od pewnego czasu, właśnie gry karciane zawładnęły sercem moich dzieci i często wygrywają rywalizację z planszówkami. Poniżej znajdziecie nasze największe karciane HITY. Jeżeli chcecie więcej przeczytać o danej grze, wystarczy kliknąć w nazwę gry (linki pod zdjęciem). Wirus Trefl Jocker Line(nasz jak dotychczas numer 1) Cena.


Sen Wyd.Nasza Księgarnia Cena.


Niezłe ziółka Granna Cena. Fabryka robotów Wyd. Nasza Księgarnia Cena.


Sherlock   Granna Cena.


 Polska gola Wyd. Nasza Księgarnia (nowość jeszcze bez recenzji) Cena.
Książki

Nie każde dziecko kocha książki, ale jeżeli wiecie, że dziecko jest ciekawe świata i lubi poznawać różne ciekawostki to te propozycje powinny się spodobać. Ich recenzję znajdziecie TUTAJ.Natomiast dzieciom,  które kochają bajki spodobają się książki, których głównymi bohaterami są postacie z ich ulubionych bajek. Jeśli nie wiecie jakie są to bajki, polecam telefon do mamy dziecka. Propozycje z bajkową czytelnią znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.


Komiksy paragrafowe


Dla tych co nie przepadają za książkami, ale lubią przygodę, powstały tzw. komisy paragrafowe. Jest to połączenie komiksu z grą. Czytelnik wciela się w wybraną przez siebie postać i dokonując wyborów sam decyduje jak przebiegnie jego przygoda w książce. Niektóre z takich komiksów można przechodzić na kilka sposobów. Od koleżanki, która pracuje w bibliotece wiem, że dzieci pytają się o takie właśnie komiksy paragrafowe, więc będzie to świetny prezent nawet dla chłopców. TUTAJ znajdziecie nieco więcej na ten temat. Cena.


Prezenty kreatywne i naukowe znajdziecie w TYM poście.

TOP