środa, 13 września 2017

Niezłe ziółka wydawnictwa Granna.

Gra pełna smaków, tak opisuje na okładce Granna swoją grę karcianą Niezłe Ziółka. Czy naprawdę jest ona pełna smaków? Czy gra jest w stanie przenieść uczestników w świat pięknie pachnących i cudownie wzbogacających smak potraw ziół? Myślę, że tak. Nie bezpośrednio, bo przecież karty nie pachną, a szkoda, bo byłby to fajny, innowacyjny pomysł, ale jednak poprzez wciągnięcie w zabawę, zachęcają dzieci do poznawania ziół, do zrobienia własnego domowego zielnika. W moim rodzinnym domu nie było wielu ziół, oprócz kilku podstawowych, dlatego i dla mnie ta gra jest w pewien sposób odkrywcza. Razem z dziećmi chętnie poznawałam różne zioła, te które znam i te o których tylko słyszałam.
Przeglądając pierwszy raz grę pomyślałam sobie, że fanie by było gdyby te roślinki zostały opisane. Nie zawiodłam się. Każde z występujących w grze ziół zostało pokrótce opisane: wygląd, pochodzenie, smak, działanie oraz ciekawostki.
W skład gry wchodzą:

- karty ziół (w tym karty specjalne)
- karty naczyń
- karta ciasta ziołowego
- karty pomocy
- karta osiągnięć
- karty o ziołachCelem gry jest stworzyć swój własny prywatny ogród, tak aby zdobyć jak najwięcej punktów. Odkrywając karty umieszczamy zioła w swoim ogródku, lub w ogródku wspólnym. Jednorazowo odkrywamy 2 karty, ale nie na raz tylko jedna po drugiej (jedną umieszczamy u siebie, drugą we wspólnym ogródku). Ogródek gracza posiada 4 różne rodzaje naczyń, w których można sadzić określone zioła (opisane w instrukcji). Gracz może sadzić zioła, oraz  ma prawo raz  przesadzić roślinki.Niezłe Ziółka to kolejna, niebanalna propozycja gry wydawnictwa Granna. Podczas wspólnej rodzinnej zabawy rozwija małe szare komórki dzieci i dorosłych, oraz wprowadza je w świat ogrodnictwa. Oprócz dużej losowości gry, bardzo ważna jest dobra pamięć, spostrzegawczość i strategiczne myślenie. Na bieżąco musimy kontrolować jakie zioła pojawiają się na stole i trzeba podejmować trudne decyzje, gdzie posadzić dane ziółko. Od naszych decyzji zależy jak zapełnimy nasze donice i ile w sumie punktów zdobędziemy.
W grę mogą grać od 4 do 1 osoby, rozgrywkę można prowadzić pojedyńczo lub zespołowo. W dzisiejszych czasach, czasami trudno o dużą liczbę graczy, a nawet jedną osobę, która z nami pogra, dlatego możliwość gry w pojedynkę jest bardzo fajnym rozwiązaniem.


 Myślę, że jest świetną propozycją dla dzieci od 8 roku życia. Młodsi gracze mogłyby jeszcze sobie z nią nie poradzić. Gra jest również znakomita dla dojrzałych, lubiących gry strategiczno - karciane graczy. Obie te grupy z wielką przyjemnością będą spędzały nadchodzące jesienne wieczory w jej towarzystwie, pasjonując się kto zostanie najlepszym ogrodnikiem. Gra jest bardzo wciągająca, dlatego powinna przegonić nudę nie w jednym domu. Z wielką przyjemnością mogę POLECIĆ tę grę.

Jeśli zaciekawiła was gra Niezłe Ziółka , znajdziecie ją na stronie Granny o TUTAJ, oraz w dobrych sklepach z zabawkami i w księgarniach.


Wiek graczy: 8-99 lat
Liczba graczy: 1 - 4 os.
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Granna


TOP