środa, 27 września 2017

Przewrotne motylki - Lucrum Games

Przewrotne motylki wydawnictwa Lucrum Games zagościły ostatnio u nas w domu. Ta ciekawie nazwana gra, to propozycja gry edukacyjno - rozrywkowej dla dzieci od 5 roku życia, która urozmaici zabawy z dzieckiem, ale także świetnie nadaje się do placówek tj. przedszkola i zerówki. Gra składa się z:
- kart motylków
- 4 planszetek łąki

Przewrotne motylki polega na znalezieniu odpowiedniego motylka (wersja łatwiejsza), albo 2 motylków, które "fruwają" na łące, czyli na naszej planszetce łąki. Trudność tej gry polega na tym, że motylki mają różne kolory skrzydełek. Gracze jak najszybciej muszą znaleźć odpowiedniego motylka na swojej łączce. Nie jest to takie łatwe. Planszetka łączki (jak widać na zdjęciu) posiada części, które można przewracać, tworząc nowe kolorystycznie motylki. Stąd ta nazwa gry Przewrotne motylki. Ten, kto pierwszy znajdzie na swojej planszetce motylka, który jest dokładnie taki sam jak ten na karcie, wygrywa rundę i bierze do siebie kartę. Grać można do 13 motylków, ile czasu się chce, albo do wyczerpania wszystkich kart motylków. Wybór zależy tylko od nas.
Wbrew pozorom nie jest to takie proste znaleźć odpowiedniego motylka. Rączki muszą się nieźle nagimnastykować, przekładając planszetkę łąki i tak dochodzimy do jednej z zalet tej gry. Wiadomo jak ważna jest dobra sprawność ruchowa małych rączek, które w szkole, przedszkolu, będą musiały pisać, rysować, wycinać, lepić itd. Przewrotne motylki w bardzo przyjemny sposób ćwiczą małą motorykę dziecka, czyli po prostu sprawność dłoni.

Żeby być dobrym w tą grę nie wystarczy mieć sprawne dłonie. Trzeba się skoncentrować, skupić na zadaniu i pamiętać, gdzie jaki kolor skrzydełek mamy na naszej planszy. Dzięki tej bardzo prostej grze, dziecko ćwiczy nie tylko koncentracje, ale również pamięć, oraz refleks. Bardzo ważna jest również spostrzegawczość, tak aby odnaleźć tego właściwego motylka, a nie tylko podobnego kolorystycznie.


DOBRZE 

ŹLE


Zanim nasze dziecko dorośnie do pojedynków na czas Przewrotne motylki można wykorzystać do nauki kolorów, oraz kierunków prawa, lewa (prawe skrzydełko, lewe skrzydełko). Same karty motylków, można również wykorzystać do innych gier np. memory. Zastosowań tej gry jest naprawdę sporo.


Poza tymi wszystkimi zaletami rozwijającymi zdolności dziecka, gra jest bardzo fajna i miło można spędzić przy niej czas w gronie rodziny, ponieważ gra nie ma limitów wiekowych. Dzieci, rodzice, towarzystwo na kinderbalu, czy też na imprezie z grą Przewrotne motylki będzie mogło zorganizować np. "turniej na łące". Wiadomo, że rywalizacja na czas, to fantastyczna zabawa dla graczy lubiących szybką rywalizację i emocje, bo w takiej grze emocji nie zabraknie.

To jedna z fajniejszych propozycji gry dla dzieci w wieku przedszkolnym, która może wam towarzyszyć przez wiele lat. Będzie pomagała w udoskonalaniu zdolności umysłowych, oraz sprawności dłoni waszych dzieci. Natomiast w późniejszych latach nadal będzie fantastyczną zabawą, pozwalającą odetchnąć od nauki, przy okazji nadal ćwicząc dziecięcy (i nie tylko) refleks, koncentrację oraz spostrzegawczość. To świetna gra, która "będzie rosła" z waszymi dziećmi.
Wiek graczy: 5-105 lat
Liczba graczy: 2 - 4 os.
Wydawnictwo: Lucrum Games
TOP