środa, 20 września 2017

Imionki - Granna

Imionki to gra, która poprawia nam humor w tę paskudną pogodę jaką mamy w ostatnim czasie za oknem. W pierwszym momencie myślałam, że będzie to gra typowo dla maluchów, ponieważ przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. Przypuszczałam, że moje starszaki będą się przy niej nudziły, ale bardzo się pomyliłam. Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego, czytajcie dalej.
Gra składa się z: 
- 55 kart Imionków
- instrukcji


Zabawa polega na wykładaniu z potasowanego stosu kart. Jeśli karta jest nowa, gracz który ją wyłożył nadaje jej imię. Jeśli wyłożymy kartę, która ma już swoje imię, ten kto pierwszy poprawnie  je powie, zgarnia wszystkie karty wyłożone na stos. Jeśli nikt nie pamięta, trzeba nadać Imionkowi nowe imię. Jak widzicie zasady gry są bardzo proste.

Imionki to bardzo fajna propozycja gry na imprezę. Prosta, szybko się w nią gra, ale zabawa przy tym jest świetna. Doprowadza towarzystwo do wesołych pokrzykiwań i wymyślania najprzedziwniejszych imion, które wywołują salwy śmiechu. U nas królowały takie nazwy jak: bulwiak, długo skarpety gość, kulfon, pani och, paskowate portki itd. Nie będę wam zdradzała nazw, sami musicie zagrać w tę grę i spróbować powymyślać jak najzabawniejsze nazwy, wtedy zabawa jest najlepsza.


 Żeby was to nie zwiodło, że to taka prosta, tylko rozrywkowa gra. O nie. Żeby wygrać, trzeba mieć naprawdę świetną pamięć, umieć się skupić i potrafić bardzo szybko przypomnieć sobie nazwy wielu Imionków. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste, szczególnie gdy się gra z moim Kubą, który ma świetną pamięć i jest bardzo szybki w podawaniu imion stworków z kart. Gra z nim to prawdziwe wyzwanie, oraz trening pamięci, koncentracji i refleksu. Mimo, że Kuba ma 13 lat, bardzo mu się spodobała ta gra i gdy tylko z Patrycją ją wyjmowałyśmy, chętnie się do nas przyłączał. Mojego Kuby nie jest tak łatwo rozruszać, a tej grze świetnie się to udało. 


Myślałam, że Granna już niczym mnie nie zaskoczy, ale każda nowa gra jest lepsza od poprzedniej. Znowu musimy pochwalić ich grę. Imionki ujęła nas wesołą rozgrywką przy bardzo prostych zasadach. Polecamy bez żadnych zastrzeżeń. Grę możecie kupić np. TUTAJ

Wiek graczy: 5-99 lat
Liczba graczy: 2 - 6 os.
Wydawnictwo: Granna
TOP