poniedziałek, 28 marca 2022

Poznaj świat z Idą

 Ida to mała około 2 letnia dziewczynka, która poznaje otaczający ją świat i emocje z tym związane. W najnowszych trzech książeczkach z tej serii najmłodsi czytelnicy dowiedzą się jak Ida się złościła, cieszyła oraz co tak bardzo ją zaciekawiło.Poznaj świat z Idą


Ida jest ciekawa


Ida podczas spacerku zobaczyła gołąbka, który gdy dziewczynka chciała się z nim pobawić odleciał. Bardzo to zaciekawiło naszą bohaterkę, dlatego postanowiła sprawdzić czy każdy może latać. Na początku sprawdziła czy ona sama potrafi fruwać. Okazało się, że nie. Następny w kolejce był Bąbel, czyli jej maskotka żyrafa. Czy jemu uda się pofrunąć?


Ida jest ciekawa to przemiła opowieść o dziecięcej ciekawości świata je otaczającego. Dziewczynka jest jak każde dziecko w tym wieku, które zachwyca się i interesuje zjawiskami, zwierzętami, maszynami itd. które spotyka na spacerach z rodzicem. Wszystko to co wydaje się niezwykłe pobudza do myślenie, eksperymentowania oraz zadawania pytań. Wspaniałe jest to zdumienie otaczającym nas światem, dlatego przykładem Idy pokazujmy dzieciom otaczający je świat.


Ida się cieszy


Tym razem nasza mała bohaterka ma urodziny. Jej kolega Julek przyniósł jej olbrzymi prezent. Podczas otwierania prezentu okazywało się, że to wiele pudełek, a na końcu zostało jedno małe w którym ukryty  był rysunek oraz dwie  małe laleczki. ten własnoręcznie wykonany prezent bardzo ucieszył jubilatkę.


Ida się cieszy pokazuje jak małe dzieci potrafią cieszyć się z drobnych prezentów wykonanych od serca. Niby zwykły rysunek, ale dla dziewczynki był to wielki, wspaniały prezent, ponieważ dostała go od przyjaciela, który poświęcił swój czas żeby go dla niej zrobić. Mam wrażenie, że z tej książeczki mogą uczyć się również dorośli jak cieszyć się z małych prezencików wykonanych od serca. Najważniejsze są intencje, a nie wielkość czy wartość pieniężna prezentu. 


Ida się złości


Bąbel to żyrafa maskotka, nieodłączny towarzysz zabaw dziewczynki. Podczas użytkowania żyrafa straciła swój długi i cienki ogon. Zamiast niego mama przyszyła mu ogon gruby i w paski. To bardzo nie spodobało się Idzie. Ze złością wyrwała mu ten brzydki ogon i tak się zezłościła dziurą, która powstała, że wyrzuciła Bąbla przez okno. Gdy to zrobiła po złości przyszedł smutek, poczucie bezradności. Z takim nastrojem Ida położyła się spać. Rano, gdy się obudziła zobaczyła swojego ukochanego bąbla przy sobie, co zdecydowanie poprawiło jej humor.

Ida się złości to opowieść o dość często występującej u dzieci emocji złości, bezradności oraz poczuciu smutku. Poprzez wybuchy złości dzieci pokazują swoją bezsilność w danej sytuacji, dlatego warto je nauczyć, że nie ma w tym nic złego. Należy również wytłumaczyć maluchom, że z każdej sytuacji jest wyjście, w przypadku Idy, był nim plasterek, który zakleił dziurkę po miejscu w którym był ogon Bąbla.


Każda z książek o Idzie pokazuje emocje jakie targają maluchami. O nich wszystkich, czy to są wesołe, czy też smutne emocje, nie piszę złe, bo wszystkie emocje są dobre, należy z dziećmi rozmawiać, żeby wiedziały do czego one im służą. Z najnowszymi książeczkami o Idzie oswoicie emocję złości, radości oraz pokażecie dzieciom jak to wspaniale być ciekawym.

Jeżeli spodobała wam się seria o Idzie to z kodem: superdzieciaczki20 otrzymacie rabat w wysokości 20% na książki z tej serii do 15.04.2022r.

TOP