środa, 9 marca 2022

Kocham cię całym sercem

 Miłość to najwspanialsze z uczuć, ale miłość rodzica do dziecka i dziecka do rodzica i  to coś wyjątkowego, niezwykłego, że aż nie do ogarnięcia. O takiej wielkiej i bezgranicznej miłości mówi książka pt. Kocham cię całym sercem otrzymana z księgarnia Taniaksiążka.pl


Kocham cię całym sercem to ciepłe opowiadanie o relacji Misi z mamą. Nasza mała bohaterka przez przypadek niszczy ulubiony kwiat mamy i boi się, że ta się na nią bardzo zezłości, będzie smutna i przestanie ją kochać. Jej strach jest niepotrzebny, ponieważ mama nie wpada w złość i tłumaczy Misi, że ich miłość nigdy nie ustanie i jest jak bijące serce. Gdy Misia będzie smutna ma przykładać rękę do serca i słuchać jego bicia, wówczas przypomni sobie jak wielka jest miłość jej mamy do niej. Gdy małej bohaterce przydarzają się złe rzeczy kładzie rękę na sercu i już wie, że wszystko będzie dobrze, bo jest ktoś kto bardzo ją kocha.


Czytając tę książkę dzieci dostaną poczucie bezpieczeństwa, które jest tak ważne dla dobrego rozwoju emocjonalnego najmłodszych. Książka ta pokazuje niezmienność rodzicielskiej miłości do dzieci, ale również może być dobrą nauką dla nas samych, czyli rodziców. Pokazuje nam priorytety oraz uświadamia co nasze dziecko może czuć w takich sytuacjach w jakich znalazła się mała Misia, a które są tak powszechne u dzieci. Warto tę książkę wziąć sobie do serca i w sytuacji, gdy nasze dziecko coś przeskrobie, nie złościć się, tylko okazać mu miłość, która jest dla niego tak ważna.


TOP