czwartek, 17 marca 2022

Akademia Mądrego Dziecka - nowości marzec 2022

 Zapraszam na kolejną już odsłonę nowości wydawniczych z serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa HarperKids.pl Tym razem mamy nowe propozycje z istniejącej już serii Pierwsze słowa oraz kolejne całkiem nowe serie: Poznaję dotykiem oraz Poznajemy świat.
Pierwsze słowa - Akademia Mądrego DzieckaTę serię już na pewno bardzo dobrze znacie. Tym razem pojawiło się w niej kilka kolejnych tytułów. Ja chciałabym wam przedstawić dwa z nich: Rodzina i Zmysły. Są to, jak zresztą sami dobrze wiecie, książeczki kartonowe z ruchomymi elementami, które przedstawiają dany temat. W książeczce o rodzinie znajdziemy takie pojęcia jak mama, tata, syn, córka, brat, dziadek, babcia, kuzyni, czy wujek i ciocia. Natomiast w książeczce o zmysłach maluchy poznają takie pojęcia jak: słuch, jakie możemy usłyszeć dźwięki, jakie rzeczy mogą być w dotyku, jakie zapachy i smaki czujemy oraz jakie kolory widzimy.


Poznaję dotykiem - Akademia Mądrego Dziecka


Żeby nasz maluch dobrze się rozwijał, konieczne jest właściwe funkcjonowanie każdego zmysłu. Jednym z trzech zmysłów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania jest zmysł dotyku. Seria Poznaję dotykiem to połączenie nauki oraz rozwoju narządu dotyku. Z serii tej chciałabym wam przedstawić dwie propozycje: Liczby i kolory oraz Zwierzęta. W pierwszej z propozycji maluchy będą uczyć się liczyć do 5 oraz poznawać kolory na przykładach różnych zwierzątek takich jak: różowy jeden flaming, trzy żółte kaczuszki czy też pięć niebieskich robaczków. Przez tę podróż poprowadzi je kameleon. 

Natomiast w książeczce Zwierzęta, wraz z pszczółką maluszki poznają sowę, lwa, pingwina, słonia oraz niedźwiadka. 


Książki te są bardzo kolorowe, wesołe, natomiast ich konstrukcja jest innowacyjna. Każda kartka jest przytwierdzona do arkusza filcu. Na każdej ze stron są wycięte kawałki ilustracji, tak żeby dziecko mogło je również poznawać dotykiem nie tylko wzrokiem. Dzięki różnorodnej strukturze (szorstkiej, śliskiej, chropowatej czy też gładkiej) małe rączki ćwiczą z tymi książeczkami zmysł dotyku.


Poznajemy świat - Akademia Mądrego Dziecka


Z serii Poznajemy świat chciałabym wam przedstawić książeczkę pt. Słowa. Tym razem jest to połączenie kartonowej książeczki z puzzlami, które zamieszczone są oddzielnie. W tej propozycji znajdziecie takie tematy jak: smaczne owoce, na dworze, w domu, zabawki. Maluchy podczas zabawy książeczką i poznawania nowych słów będą musiały znaleźć odpowiedni element układanki i dopasować go do ilustracji na danej stronie. 
Książeczki te to nauka nowych słów, znajdowania odpowiednich elementów oraz dopasowywania ich w odpowiedni kształt. Jest to również świetna zabawa wspierająca rozwój motoryki małej, czyli sprawności manualnej małych rączek. Dodatkowo rodzic może ćwiczyć z maluszkiem rozpoznawanie kolorów czy też liczenie.I jak podobają wam się najnowsze propozycje z serii Akademia Mądrego Dziecka? Nam jak zwykle, czyli bardzo. Myślę, ze każdy maluszek kocha tę serię książeczek.

TOP