środa, 30 marca 2022

Bardzo małe rzeczy. Proste refleksje o życiu i przyjaźni ze Stumilowego Lasu

 Bardzo małe rzeczy otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to, jak sam jej podtytuł mówi, proste lecz piękne i mądre refleksje o życiu i przyjaźni na podstawie opowiadania ze Stumilowego Lasu.Myślę, że każdy z nas zna głównych bohaterów opowiadań o mieszkańcach Stumilowego Lasu, czyli: Kubusiu Puchatku, Prosiaczku, Tygrysku, Kłapouchym, Króliku, Kangurku, Sowie oraz oczywiście o Krzysiu. Tym razem cała przygoda rozpoczęła się w momencie, gdy Krzyś zgubił swój mały ale wyjątkowy kamień. Kubuś jako jego przyjaciel postanowił go wszędzie szukać. Podczas tych poszukiwań dotarł do Prosiaczka, następnie z Prosiaczkiem spotkali Tygryska, który również dołączył się do ekipy poszukiwawczej i tak po kolei nasi bohaterowie napotykali kolejnych mieszkańców lasu, którzy przyłączali się do tej bardzo ważnej misji, aż na koniec wszyscy razem wrócili do Krzysia, który ... Tego dowiecie się już w książce.


Opowiadanie to jest tak skonstruowane, że każda strona zawiera w sobie jakąś mądrość pasującą do danego fragmentu opowiadania. W książce młodzi czytelnicy znajdą bardzo dużo mądrych refleksji o życiu oraz o przyjaźni, a to wszystko uzupełnione jest przepięknymi ilustracjami. 

Jestem mile zaskoczona tak wielką dawką mądrości życiowych podanych w tak przystępny i ciekawy sposób. Każda strona to uczta dla czytelnika, zaproszenie do głębszych przemyśleń, zastanowienia się nad własnym życiem i własnym postępowaniem. To wspaniała książka dla młodych i tych już starszych czytelników.


Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

TOP