czwartek, 31 marca 2022

Brain Box, czyli nauka przez zabawę.

Nie raz już wam przedstawiałam najróżniejsze pomoce naukowe dla maluchów w wieku przedszkolnym. Tym razem chciałabym wam przybliżyć kolejne części serii Brain Box wydawnictwa Rebel. Są to karty edukacyjne, które wprowadzają dzieci od 4 roku życia w takie tematy jak: literki, liczby, zwierzęta, kolory oraz domy zwierząt.Brain Box to zestawy z dwustronnymi kartami. W każdym z nich znajdziemy 24 takie karty plus dwie dodatkowe, które zdradzają nam jak wyglądają karty z innych tematów.

Tak jak już wam napisałam, są to zestawy z dwustronnymi kartami. Zabawa nimi polega na przyjrzeniu się uważnie karcie. Dziecko patrzy kto lub co jest na niej widoczne, w zależności od rodzaju zestawu - stara się zapamiętać nazwę, literę, ilość, lub kolor. Następnie odwraca kartę na drugą stronę i odpowiada na pytania.


Zestaw Poznaję liczby to liczenie tego, co znajduje się na kartach i zapamiętywanie ilości, ale też zapamiętywanie cyferek na poszczególnych rzeczach, na przykład na przekąskach, figurach czy zabawkach.Po odwróceniu karty, trzeba odpowiedzieć ile czego było, lub jaki numer widniał na danej rzeczy. Dodatkowo przy pomocy tych kart możemy uczyć dzieci kształtów, kolorów.


Poznaję litery to zestaw wspierający naukę liter. Tym razem na kartach znajdziemy obrazki z najróżniejszych kategorii np. zwierzęta, rośliny, zabawki, przedmioty itd. Każdy obrazek podpisany jest na jaką literkę się zaczyna, natomiast po odwróceniu maluchy już same będą musiały odpowiedzieć na jaką literkę zaczyna się dane słowo.

Gdy nasz mały uczeń będzie już bardziej zaawansowany, może od razu sam odpowiadać na pytania i tylko sprawdzać, czy dobrze pamięta literki.Brain Box Poznaję kolory to połączenie nauki kolorów z poznawaniem zwierząt, owoców, warzyw, kształtów oraz to świetne ćwiczenie pamięci, ponieważ rysunki na odwrocie są białe.


Zatem podczas zabawy nasz maluch musi wykazać się dobrą pamięcią, ale również uwagą i koncentracją.


W zestawie Poznaję zwierzęta karty wprowadzają maluchy w świat zwierząt: domowych, egzotycznych, morskich itd.Pierwsza strona to podpisane rysunki zwierząt natomiast druga strona kart skrywa ich fragmenty, które trzeba dopasować do odpowiedniego zwierzęcia i je nazwać.

Na koniec chciałabym wam przedstawić ostatnią nowość, czyli Brain Box Poznaję domy zwierząt. I tym razem dzieci będą musiały wykazać się skupieniem, spostrzegawczością oraz dobrą pamięcią i na podstawie pierwszego zdjęcia będą musiały odpowiedzieć na pytanie kto tu mieszka.To wspaniała lekcja przyrody z której dzieci dowiedzą się, że ptaszki mieszkają w gnieździe, pszczółki w ulu, borsuki w norze a wielbłądy na pustyni.BrainBox to świetna nauka przez zabawę. W czasie zabawy, tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza. Możemy dawać dziecku wszystkie karty naraz, albo stopniowo, po kilka. Grać może jeden maluch, a może współpracować luz rywalizować ze sobą dwóch czy trzech graczy. BrainBox to oprócz wspaniałej zabawy również ćwiczenie małych szarych komórek. Bawiąc się tymi kartami maluchy ćwiczą pamięć, spostrzegawczość, zdolności obserwacji oraz poznają wiele nowych, ciekawych i przydatnych wiadomości i umiejętności.
TOP