czwartek, 24 marca 2022

Chłopcy - wyd. Wilga

 Akceptacja oraz rozmowa w przyjaźni jest podstawą do stworzenia wspaniałych relacji międzyludzkich, które odpowiednio pielęgnowane przetrwają wiele lat. Taka myśl przewodnia towarzyszy autorce przepięknej i mądrej książki pt. Chłopcy otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


Bohaterami opowiadania są czterej chłopcy, którzy od najmłodszych lat zawsze trzymali się razem. Każdy z nich jest inny. Jeden ma duszę artystyczną, kocha tworzyć dzieła sztuki ze wszystkiego, drugi pięknie gra i śpiewa, trzeci kocha świat literatury, natomiast ostatni z chłopców to umysł ścisły i uwielbia majsterkować. Inność bohaterów nie jest dla nich  przeszkodą w dzieciństwie, wręcz przeciwnie chłopcy wzajemnie się uzupełniają, lecz z biegiem lat zaczynają ze sobą konkurować, mieć innych przyjaciół przez co oddalają się od siebie. Nie czują się z tym dobrze, postanawiają powiedzieć o swoich uczuciach, dzięki czemu ich przyjaźń bardzo się wzmacnia i trwa przez wiele lat.
Chłopcy to przepiękna, mądra i bardzo życiowa opowieść o przyjaźni, tolerancji, cierpliwości, serdeczności, akceptacji dla innych zainteresowań oraz podkreślenie, że tylko szczera rozmowa o uczuciach zapewnia trwałą relację z innym człowiekiem. W książce szczególnie spodobał mi się cytat: 

Zrozumieli, że żaden z nich nie jest samotną wyspą, a nawet najtrudniejsze problemy najlepiej rozwiązywać dzięki rozmowie.

Oprócz pięknej treści znajdziemy w niej cudowne, kolorowe ilustracje, które przyciągają wzrok i zajmują większość strony, natomiast samego tekstu jest niewiele, ale jak widać, nie trzeba go dużo, żeby przekazać najważniejsze treści. 


Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl
TOP