piątek, 4 marca 2022

Akceptuję, co czuję - Złość i Moja rodzina

O książkach z serii Akceptuję, co czuję pisałam już kilka razy kilka razy. Poruszane były takie tematy jak strach, pewność siebie, kłótnie czy też relacje między rodzeństwem. Dzisiaj przychodzę z kolejnymi nowościami jakie ostatnio ukazały się nakładem wydawnictwa Harperkids: Złość - jak sobie z nią poradzić oraz Moja rodzina.
Pierwszą z propozycji jest książka pt. Złość - jak sobie z nią poradzić, w której padają bardzo ważne słowa: "Złość to piękna emocja, która pomaga w budowaniu tożsamości i osiąganiu harmonii w relacjach z innymi ludźmi". Książka ta pokazuje czym różni się złość od wściekłości, agresji - uczucia niszczycielskiego, które ma pokazać kto tu rządzi. Młodzi czytelnicy znajdą w niej przedstawione sytuacje, które mogą przydarzyć się na co dzień. W publikacji czytelnikom towarzyszy Profesor Złośnik, który poprzez wiele ćwiczeń tłumaczy i pomaga zrozumieć najmłodszym wiele zagadnień, oraz podpowiada jak sobie poradzić ze złością.

Na koniec znajdziemy bardzo pomocny rodzicom poradnik, który tłumaczy zagadnienie złości, co więcej, autorki (psycholożka oraz terapeutka) podpowiadają jak poradzić sobie ze stresem i innymi trudnymi uczuciami.
Drugą propozycją, przedstawiającą inny ciekawy temat jest książka pt. " Moja rodzina" Ona natomiast ma za zadanie pomóc czytelnikowi zrozumieć, że rodziny są różne, a każda z nich jest wyjątkowa. Pokazuje ona młodym ludziom, jak różne mogą być rodziny: rodzina może być duża, albo mała, mieć różne tradycje, czy przywiązanie, można mieć również dwa domy itd. W rodzinie przeżywamy zarówno piękne jak i trudne chwile, ale we własnym domu zawsze powinniśmy móc być sobą na 100% i swobodnie dzielić się swoimi myślami i emocjami. Tylko szczere rozmowy i wyrażanie swoich uczuć, sprawi, że w rodzinie, jakakolwiek by ona nie była, będą wszyscy żyli w zgodzie i zrozumieniu.

W każdej z książek z tej serii znajdziemy mnóstwo zadań do rozwiązywania. Dzieci pisząc, kolorując, wycinając i przyklejając uczą się jak żyć w zgodzie w rodzinie, dzięki czemu w przyszłości również będą mogły założyć prawidłowo funkcjonującą, własną rodzinę.

Oczywiście i w tym przypadku, na końcu znajdziemy fantastyczne porady autorek, które bardzo pomogą dorosłym w zrozumieniu co robić, żeby ich własna rodzina była szczęśliwa, umiejąca ze sobą rozmawiać, okazywać uczucia.

Cała ta seria jest bardzo przydatna podczas trudnych rozmów, dlatego warto ją mieć i używać do wyjaśniania dzieciom trudnych, acz ważnych tematów.
TOP