środa, 20 października 2021

Kartonowe książeczki dla maluchów

 Przygodę z książką zaczynają już maluszki za sprawą swoich rodziców, którzy wspomagając ich wszechstronny rozwój podsuwają im do zabawy, nauki, kartonowe książeczki. Piękne, mądre, kolorowe, bezpieczne dla maluszków wspomagają rozwój motoryki małej, uczą kolorów, kształtów, dopasowywania do wzoru, pomagają poznawać nowe słowa itd. Dzisiaj chciałabym wam zaprezentować sześć kartonowych książeczek z nowości wydawnictwa HarperKids.Pierwsze puzzle. Akademia Mądrego Dziecka.


W Akademii Mądrego Dziecka pojawiła się kolejna nowa seria, tym razem to Pierwsze puzzle, czyli połączenie kartonowych książeczek z puzzlami. Na rynku pojawiły się trzy książki z tej serii, my mamy dwie z nich, czyli: Arkę Noego oraz Kolorowy autobus.


Arka Noego to przypowieść biblijna, tutaj ukazana w bardzo przystępny sposób dla najmłodszych. Dzieci dowiadują się kim był Noe, dlaczego budował arkę i kogo zabrał na jej pokład. Wyciągając kolejnego puzzla maluch wraz z Noe zabiera na arkę: zwierzęta z dżungli, zwierzęta gospodarskie, leśne, aż w końcu po 40 dniach deszcz ustaje i gołębica daje znak odnalezienia suchego lądu, na którym wszyscy mogą żyć szczęśliwie.


Kolorowy autobus, to połączenia nauki kolorów, kształtów i funkcji pojazdów. Na każdej ze stron w krótkich rymowankach dziecko poznaje takie pojazdy jak: koparka, traktor, auto, czy wóz strażacki. Oprócz pojazdów, tak jak wcześniej wspomniałam jest to książeczka do nauki kolorów. Mamy tutaj podstawowe kolory jak: czerwony, żółty, niebieski oraz zielony.

Książeczki z puzzlami świetnie sprawdzą się w ćwiczeniu małej motoryki. Jest to również propozycja puzzli połączonych z opowiadaniem. Rodzic czyta, natomiast w tym samym czasie dziecko może układać puzzle zgodnie z fabułą.

Jest to seria kartonowych książeczek dla maluchów w której ich ulubiony bohater uczy ich dobrych manier, oraz dobrych nawyków takich jak jedzenie warzyw. W naszej kolekcji znalazły się dwie propozycje: Warzywa oraz Dobre słowa.
Zacznę od dobrych słów, ponieważ zauważyłam, że dzieci mają z tym duży problem, gdy w dzieciństwie nie nauczą się ich używać. W tej książeczce bardzo ciekawie i logicznie przedstawione jest, dlaczego powinniśmy używać takich słów jak: proszę, dziękuję, przepraszam dzień dobry oraz do widzenia. Są to słowa z magiczną mową.
 Książeczka mówi co się stanie, gdy powiemy dzień dobry, jaką moc ma słowo przepraszam. Mówiąc zwykłe do widzenie przekazujesz drugiej osobie, że znów chcesz się z nim zobaczyć. Każde z tych słów ma swoje znaczenie i tutaj są one bardzo trafnie wytłumaczone.Oj te warzywa, nie są one ulubionym jedzeniem wielu osób. Co więc zrobić, aby było inaczej, aby wasze maluchy rozumiały moc warzyw? Otóż Cocomelon przychodzi wam z pomocą. Dzieci dowiedzą się, że dzięki jedzeniu warzyw  będą miały siłę na uprawianie takich dyscyplin sportu jakie lubią, dzięki nim mogą bawić się na śniegu, bo choroby nie będą im straszne. Książeczka ta mówi również o tym, że warzywa należy myć i można z nich robić wiele smacznych dań, a warzywa wyhodowane samemu najlepiej smakują.
Ulubiony bohater maluszków zaprasza do wspólnej zabawy w książeczce z okienkami, z której szkrab będzie miał okazję poznać 100 słów na co dzień. Wraz z naszym uroczym bohaterem zawędrujemy do domu, gdzie można zajrzeć pod poduszkę, za zasłony. W kuchni maluch będzie mógł sprawdzić co Bing trzyma w lodówce, czy co jest smacznego w piekarniku. W ogrodzie zajrzymy do szopy, poznamy narzędzia i warzywa, a na kolejnej stronie inne rzeczy, które można spotkać na dworze. Tak zawędrujemy do przedszkola, a na koniec naszej podróży do łazienki i sypialni, gdzie Bing przed spaniem czyta książeczkę przy lampce nocnej.
Tak oto poznamy 100 słów na co dzień wraz z miłym Bingiem.


Puf puf. Kogóż tutaj mamy? To nie kto inny, tylko główny bohater bajki Tomek i przyjaciele, który zaprasza maluchy w podróż po wyspie Sodor w książeczce z okienkami pt. Pracowite lokomotywy. Wraz z Tomkiem dowiecie się co się kryje na wagonie platformowym, poszukacie parasola Grubego Zawiadowcy, zajedziecie po owoce na farmę, zajrzycie do przystani, gdzie statek towarowy jest już gotowy do drogi, czy też poznacie sekrety jakie się kryją w zajezdni.

Myślę, że fanom tej bajki bardzo spodoba się ta książeczka, oraz niespodzianki jakie kryją się pod okienkami. 


Dziękuję za egzemplarze recenzenckie wydawnictwu HarperKids.
TOP