poniedziałek, 18 października 2021

Psi Patrol gra Match

Znacie pieski z Psiego Patrolu: Trackera, Marshalla, Chasa, Skye, Rubble, Zume, Rocky, czy Rydera? Jeżeli te imiona nie są wam obce znaczy to, że wasze szkraby są fanami przeuroczych psów strzegących porządku i bezpieczeństwa w Zatoce Przygód i ta gra będzie w sam raz dla waszej rodzinki.
Zatem przyjrzyjmy się jak wygląda rozgrywka w Psi Patrol Gra Match, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.plW skład gry wchodzi:

- 25 kostek z postaciami z Psiego Patrolu
- 15 kart
- zamykana, plastikowa plansza
Głównym celem gry jest ułożenie 5 jednakowych obrazków przedstawiających wybraną przez gracza postać z bajki Psi Patrol, na kostkach w rzędzie: pionowym, poziomym lub na ukos. Jak to zrobić? 

To bardzo proste. Układamy w otwory na planszy wszystkie kostki tak, aby w żadnym rzędzie nie było więcej niż dwóch takich samych obrazków na kostkach. Następnie tasujemy karty i rozdaj każdemu z graczy po dwie, ale tych kart nie podglądamy. One czekają na swoją kolej w grze i chwilowo nie zwracamy na nie uwagi.


Rozgrywkę rozpoczyna gracz, wypychając kostkę w lewym górnym rogu na drugą stronę planszy. Następnie drugi gracz bierze tę kostkę i wypycha inną dowolną kostkę na stronę przeciwnika. W tym wypadku panuje jedna podstawowa zasada, nie można wypchnąć kostki w tym samym miejscu dwa razy. Tę czynność, czyli wypychanie kostek inną kostką powtarzamy do momentu, gdy jeden z graczy ułoży rząd jednakowych postaci, tak jak wcześniej wspomniałam w poziomie, pionie lub na ukos. Wówczas gracz, któremu ta sztuka się uda krzyczy słowo mecz. Jednak to nie oznacza, że wygrał. Tutaj do gry wchodzą wcześniej rozdane karty. Jeśli okaże się, że przeciwnik w swoich zakrytych dwóch kartach będzie miał postać, którą ułożył gracz zabiera to wygrana przechodzi na tego gracza.Jak widzicie same zasady gry są bardzo proste, lecz sama rozgrywka do najprostszych nie należy. Jest to połączenie gry strategicznej z losową, ponieważ nie wszystko da się tutaj zaplanować. Przeciwnik może odgadnąć nasze zamiary, lub przez przypadek posuć nam szyki wypychając kostkę, na której nam zależy. Może się również zdarzyć, że to my pomożemy w wygranej przeciwnikowi, lub gdy już będziemy cieszyć się zwycięstwem karty  pokrzyżują nam plany i odbiorą chwilę chwały.

Myślę, że najmłodsi fani tej przesympatycznej bajki będą się przy niej bardzo dobrze bawić.

Wiek graczy: +4 lat
Liczba graczy: 2 os
Wydawnictwo: Winning Moves* Egzemplarz recenzencki gry otrzymany z księgarni TaniaKsiążka.pl

TOP