piątek, 22 października 2021

Gwiazdka! Nie przeszkadzać!


Czy wasze szkraby lubią wam pomagać podczas świątecznych przygotowań? Myślę, że odpowiedź będzie w większości przypadków jednakowa, ponieważ maluchy uwielbiają uczestniczyć w pieczeniu pierniczków, ubieraniu choinki czy porządkowaniu mieszkania. Jak to bywa z maluchami ich pomoc równa się bałagan i o tym jest właśnie świąteczna książka Gwiazdka! Nie przeszkadzać! otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.plAntoś i Ania to bliźniacy, którzy jak większość dzieci, nie mogą doczekać się świąt i pragną w nich aktywnie uczestniczyć, lecz niestety słyszą od zajętych rodziców tylko „Nie przeszkadzać!”. Nie studzi to jednak ich entuzjazmu do pracy i postanawiają w nocy wykonać wszystko co zaplanowali, czyli udekorować pierniczki, wieszać skarpety, namalować witraże na oknie, czy też poprawić wygląd choinki zjadając z niej cukierki.


 


Poczynaniom rodzeństwa przygląda się mała mysz, która ukradkiem próbuje posprzątać po nich, gdyż boi się, że Święty Mikołaj nie będzie zadowolony, widząc dom w nieładzie. Jak się zakończy ta historia? Czy aby idealność to to co Mikołaj kocha najbardziej?
Gwiazdka! Nie przeszkadzać! to ciepła, świąteczna opowieść, której głównym przesłaniem jest morał, że święta to nie konkurs idealności, pierniczki nie muszą być starannie wylukrowane, dom na błysk wysprzątany, a choinka pięknie przystrojona. W święta liczy się duch świąt, miła atmosfera, wspólnie spędzony czas oraz dobre chęci. Tego uczmy nasze dzieci, że najważniejsze są uczucia, a nie idealność świąt.

TOP