środa, 6 października 2021

Emocje! Magiczne koło

Uczucia, które nami targają to trudny temat nawet dla ludzi dorosłych. Gdy nie nauczymy się je rozpoznawać i sobie z nimi radzić za młodu, to nie będziemy potrafili sobie z nimi poradzić w późniejszym życiu, dlatego tak ważne jest, żeby oswajać z tym tematem dzieci już od najmłodszych lat.

Emocje! Magiczne koło otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to książeczka, dla najmłodszych czytelników, która nauczy je rozróżniania podstawowych emocji, tych dobrych i tych negatywnych. Dzieci dowiedzą się jak wyrażać miłość, radość, smutek, złość czy też rozczarowanie.
Jest to prosta historyjka o misiu, który wraz z mamą poznaje emocje za pomocą magicznego koła. Podczas jego obracania zmieniają się rysunki, ukazując przemianę bohaterów i przedmiotów. Kręcąc kołem zajrzymy do pudełka z kokardą, zobaczymy co się kryje w soczystej czereśni oraz dowiemy się co się stało z lodem na plaży. W ten sposób dzieci poznają 5 scen wyrażających: miłość, zachwyt, smutek, obrzydzenie oraz złość.

Książeczka Emocje! Magiczne koło pomaga maluszkom poznać i nazwać uczucia, umożliwiając lepsze radzenie sobie z nimi. Dodatkowo zabawa polegająca na obracaniu koła zaangażuje zmysł wzroku i dotyku, a także pozytywnie wpłynie na rozwój motoryki małej i koordynacji oko-ręka.


Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.
TOP