poniedziałek, 4 marca 2019

Nela zapiski zoologa.

Seria Nela to wspaniałe książki dla dzieci. My mamy wiele pozycji z tej serii, ponieważ Patrycja jest wielką fanką nauki. Ostatnim naszym nabytkiem z tej serii, są opowieści bestsellery Nela zapiski zoologa. Czego tym razem dowiedzą się młodzi czytelnicy podczas  lektury?


Nela zapiski zoologa, to jak sam tytuł sugeruje, książka opisująca różne gatunki zwierząt (ptaki, ssaki, ryby, gady), zamieszkujących w różnych częściach świata. Czym kierowano się przy wyborze zwierząt do książki? Moim zdaniem, każde z tych zwierząt czymś się wyróżnia, posiada niezwykłe umiejętności, które mogą zaciekawić młodych poszukiwaczy wiedzy, zainteresowanych otaczającym nas światem.


W  Nela zapiski zoologa przedstawionych jest kilkanaście zwierząt. W książce przeczytamy o takich zwierzętach jak: skrzydlica morska, białucha arktyczna, irbis śnieżny, morświn, papuga nimfa, fenek, panda wielka, latająca wiewiórka syberyjska itd. Każdemu z nich poświęconych jest kilka stron, w których znajdziemy informacje takie jak: gdzie występują, czym się żywią, jakiej są wielkości, opis wyglądu oraz wiele innych ciekawostek na temat danego zwierzęcia. Jest również miejsce na własne notaki czytelnika.
Dodatkowo przy okazji omawiania poszczególnych zwierząt, młody pasjonat przyrody, pozna takie pojęcia jak: echolokacja, chromosom, chityna, chlorofil, albinizm itp. Oprócz informacji, znajdują się rónież różne zadania, w których czylelnik może sprawdzić i utrwalić poznane wiadomości, a na końcu książki znajdziemy naklejki.

Książka jest atrakcyjna dla dzieci, ponieważ zawiera w sobie piękne zdjęcia zwierząt, a grafika jest kolorowa, przyciągająca wzrok.

Kiedy szukam nowości do biblioteczki córki, seria Nela ma u nas pierwszeństwo, ze wzglęgu na swe walory edukacyjne, przedstawione w ciekawy i bardzo wciągający sposób. Dzięki tym książkom, w młodych czytelnikach rozbudza się ciekawość i chęć ponawania świata. 

TOP