poniedziałek, 11 marca 2019

Chmury, rodzinna gra z serii Trefl joker Line.

Rodzinne granie jest bardzo przyjemne, gdy mamy w swojej kolekcji gier ciekawe tytuły, przy których można się dobrze bawić. Do grona ciekawych gier dla rodzin i przyjaciół dołączyły Chmury, rodzinna gra z serii Trefl Joker Line.


W skład gry wchodzi:

80 kart przedmiotów
20 kart punktów
1 klepsydra
16 chmurBędąc na wycieczce na łonie natury, często wpatrujemy się w chmury, widząc w nich najróżniejsze zwierzęta, przedmioty. Co człowiek to co innego w nich widzi. Dlaczego? Każda osoba jest inna i również jego wyobraźnia jest inna, to jest w nas ludziach fajne, dlatego zabawa w Chmury, będzie interesująca. Ale o co w niej chodzi?

Jeden z graczy, podczas swojej tury, ma za zadanie ułożyć kształty z kart przedmiotów, a inni gracze muszą odgadnąć jaki kształt przedstawiają jego chmury. Czas w którym możesz układać chmury wyznacza klepsydra. Osoba, która odgadnie co to za rzecz otrzymuje kartę przedmiotu, która warta jest jeden punkt, natomiast gracz, który układa chmury, za każdą odgadniętą rzecz, również otrzymuje punkt. Gdy każdy z graczy zagra swoją rundę, sumuje się punkty i osoba, która ma ich najwięcej wygrywa.Tak jak pisałam wcześniej nasza wyobraźnia różni się siebie. Moja córka, zamiast kaczki widziała w tym obrazku ciuchcię.

Jak widzicie sama motoryka gry jest bardzo prosta, równocześnie zasady gry powodują, że jest to rozgrywka emocjonująca, coś w stylu podniebnych kalambur, tylko w wersji utrudnionej, bo obrazki możemy układać tylko z elementów chmur. Tutaj liczy się refleks, bystrość umysłu, duża wyobraźnia, ale i tak najważniejsza jest wesoła zabawa, wśród rodziny i przyjaciół.


Chmury z serii Trefl Joker Line, to fantastyczna propozycja dla rodzin, grupy przyjaciół, na przyjęcia urodzinowe dla dzieci oraz spotkania towarzyskie. Przy tej grze nie będziecie się nudzili.

Wiek graczy: +6 lat
Liczba graczy: 3 - 6 os.
Wydawnictwo: Trefl Joker Line

TOP