środa, 20 marca 2019

Gry matematyczne wydawnictwa Rebel.

Matematyka nie jest ulubionym przedmiotem wielu dzieci, cóż więc zrobić, żeby im choć trochę pomóc na początku ich przygody z nią. Oczywiście najlepsza jest do tego zabawa, na przykład gry matematyczne wydawnictwa Rebel: Pora liczyć oraz Eliksir mnożenia.Pora liczyć wydawnictwa Rebel to zupełna nowość wydawnicza dla dzieci od 5 roku życia, która ma na celu wspierać naukę szybkiego liczenia. W skład gry wchodzi:

- 50 dwustronnych kart
- strzałka do zadań specjalnychCelem gry jest jak najszybsze policzenie ilości wybranego owoca lub warzywa. Karty należy rozłożyć w kwadrat 5 na 5 kart czyli w sumie 25 kart. Resztę kart kładziemy obok w stosie. Który owoc musimy liczyć w danej turze określa nam karta z bocznego stosu. Na każdej karcie jeden owoc lub warzywo jest większe i tego właśnie musimy szukać i zliczać. Kto pierwszy policzy głośno krzyczy swoją liczbę, inni gracze nie mogą już jej powtórzyć. Kto policzył poprawnie zdobywa punkt. Karty na których leżał dany owoc obracamy do góry nogami, dzięki takiemu zabiegowi, nasza plansza zawsze wygląda inaczej, przez co jest niepowtarzalna i nie można jej się nauczyć na pamięć.
W grze Pora liczyć wydawnictwa Rebel, liczy się refleks, zimna krew, oraz umiejętność sprawnego dodawania. Gdy czuje się oddech rywala na swoich plecach albo wytrzymujemy presję konkurencji i wygrywamy, albo stres nas zjada i mylimy się w obliczeniach. Może to wywoływać złe emocje, szczególnie wśród dzieci, ale to dobra lekcja prawdziwego życia, gdzie presja czasu, stres, często powoduje u nas odrętwienie. Taka nauka rywalizacji i działania pod presją czasu oraz rywali, ułatwi dzieciom funkcjonowanie w szkole, gdzie sprawdziany, konkursy i innego rodzaju rywalizacja zaczyna się już pojawiać. Dzięki takiej grze, dzieci nauczą się panować nad stresem, nerwami i nie zwracać uwagi na innych, tylko skupiać się na własnym celu i jego realizacji.

Wiek graczy: +5 lat
Liczba graczy: 2 - 6 os.
Wydawnictwo: RebelDrugą grą, którą chciałam wam dzisiaj pokazać to Eliksir mnożenia wydawnictwa Rebel, który pomaga w utrwaleniu tabliczki mnożenia. W skład gry wchodzi:

- 60 kart podzielonych na 2 kategorie (poziom łatwy, czylo mnożenie do 5 i poziom trudny)Mnożenie to często pięta achillesowa wielu dzieci, które nie lubią wkuwać na pamięć. Przy tabliczce mnożenia tego wkuwania jest sporo. Takie suche powtarzanie tego jest dość monotonne, dlatego warto do utrwalania tabliczki zastosować grę Eliksir mnożenia. Na każdej karcie mamy obrazek przedstawiający fiolkę eliksiru z cyfrą oraz potwora cyfrowego. Potwór musi połknąć eliksir. Jak to zrobić. To łatwe, wystarczy mieć dwa potwory, których wynik mnożenia równy jest cyfrze znajdującej się na eliksirze. Jeżeli nie mamy żadnej pary, która pasuje do któregokolwiek eliksiru przeciwnika, dobieramy sobie karty ze stosu. Natomiast jeśli pominiemy jakąś parę, przeciwnik może nam ją pokazać i wówczas zdobywa  kartę ze stosu i odkłada ją do swoich zdobytych kart eliksirów.Gdy nasze potwory połkną eliksir, to ta karta eliksiru jest naszą zdobyczą, którą odkłądamy sobie na bok a na koniec rundy zliczamy ilość punktów jakie dały nam zdobyte eliksiry.


Jak widzicie zasady tej gry są bardzo proste i przy miłej zabawie dzieci w przyjemny sposób będą mogły utrwalić sobie tabliczkę mnożenia.

Wiek graczy: +7 lat
Liczba graczy: 2 os.
Wydawnictwo: Rebel
TOP