czwartek, 7 marca 2019

Akademia Mądrego Dziecka - zeszyty ćwiczeń.

Żeby wspomagać naukę dziecka oraz poszerzać jego zainteresowania, warto podsuwać mu do zabawy ciekawe materiały edukacyjne. W Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont pojawiła się seria Już to potrafię. W jej skład wchodzą zeszyty ćwiczeń: Która godzina?, Tabliczka mnożenia oraz Flagi świata. Te książki ułatwią dzieciom poznanie oraz utrwalenie umiejętności i wiadomości, które bardzo przydadzą im się w szkole.


Pierwsza książka - Która godzina? to zeszyt z naklejkami, który krok po kroku nauczy dziecko korzystania z zegara wskazówkowego i analogowego. Opis jak odczytywać godziny na zegarze jest omówiony bardzo szczegółowo, prostym i zrozumiałym językiem a przejrzyste grafiki dopełniają całość. 
Dziecko, korzystając  z tego zeszytu w swoim tempie, będzie mogło zrozumieć i przyswoić obsługę zegara. Gdy ten zeszyt damy dziecku jeszcze przed rozpoczęciem nauki zegara w szkole, to w czasie lekcji nie będzie miało żadnego z tym problemu. W książce znajdują się naklejki do ćwiczeń.


Druga książka - Tabliczka mnożenia, pomoże nauczyć się dziecku tego zagadnienia, które  dla wielu z nich jest problematyczne.  Dzięki naklejkom, dzicko ćwiczy również zdolności manualne.
Ostatnia książka z tej serii to Flagi świata, który zawiera w sobie szczegółowe mapy poszczególnych kontynentów z zaznaczonymi państwami, flagami, opisem danego kontynentu, państwa. To idealny atlas dla dzieci interesujących się geografią.
Wszystkie  propozycje serii Już to potrafię znajdziecie na stronie wydawnictwa Egmont.
TOP