wtorek, 26 lutego 2019

Podniebna Pieśń wydawnictwa Wilga.

Podniebna Pieśń wydawnictwa Wilga to opowieść o dwójce dzieci, które złączone przez trudne czasy i los, stają się przyjaciółmi na dobre i na na złe. Razem podróżują przez niebezpieczne krainy, żeby uratować swoich bliskich oraz swój świat.


Głównymi bohaterami powieści przygodowo - fantastycznej jest dwójka dzieciaków: Eska - dziewczynka z niezwykłym głosem oraz Flint chłopiec, wynalazca z dobrym sercem. Pochodzą z królestwa Erkenwald zamieszkałego przez trzy plemiona: Futer, Piór, Kłów. Pewnego dnia królestwo przejęła zła magia, którą władała Królowa Lodu. Zła królowa przeciągnęła na swoją stronę plemię Kłów i zaczęły się ciężkie czasy wojny i rządy złych mocy. Podczas bitwy zła królowa łapała więźniów i umieszczała ich w swoim pałacu, a każdego dnia magią zabierała kolejnej osobie głos. Gdy królowa odbierze wszystkie głosy, w tym również głos dziewczynki o imieniu Eska, przejmie całą władzę nad królestwem i wszyscy zginą. 

Flint, chłopiec z plemienia Futer, postanowił uratować swoją mamę używając magii, w którą inni przestali wierzyć. Udał się sam do pałacu królowej i napotkał w nim Eskę uwięzioną w pozytywce, która poprosiła go, żeby ją uwolnił. Flint po rozterkach, uwalnia Eskę, ale przez to nie może ratować swojej mamy, ponieważ włącza się alarm. Flint i Eska uciekają razem do obozu plemienia Futer. Po drodze dziewczynka ratuje orlicę. Gdy docierają na miejsce członkowie plemienia wyganiają Eskę na pastwę losu i dzikiej przyrody. Eska zostaje wytropinia przez złą królową. Dziewczynce udaje się uciec przy pomocy orlicy, ale królowa odzyskuje kluczyk do pozytywki, w której więziła Eskę. 
Orlica prowadzi dziewczynkę do tajnej kryjówki ukrytej za wodospadem i uczy ją jak samemu przeżyć. Po pewnym czasie dołącza do niej Flint z siostą i po rozmowie z pewnym staruszkiem, który objaśnia im moc dziewczynki, dzieci wyruszają na poszukiwanie rogu, którym Eska musi zagrać Podniebną Pieśń, żeby pokonać Królową Lodu. Czy im się to uda? Jakie przeszkody i niebezpieczeństwa spotkają na swojej drodze, czy Eska straci swój bezcenny głos i czy uda jej się zagrać Podniebną Pieśń tego wam nie zdradzę.

Książka wciągnęła mnie i moją 9 letnią córkę od pierwszych stron aż po ostatnie. To ten typ książki, gdzie nie można przestać czytać, bo wciąż jesteśmy ciekawi co się ma wydarzyć, jakie jeszcze przygody czekają młodych bohaterów, czy im się uda pokonać kolejne przeszkody, czy zła królowa wygra? 
Książka oprócz walki ze złem pokazuje, że pomimo różnic dzielących ludzi, możliwa jest prawdziwa, piękna przyjaźń na dobre i w szczególności na złe. Pokazuje jak ważne jest wzajemne wspieranie się i lojalność. Pokazane jest młodemu czytelnikowi, że dążenie do celu nie zawsze jest proste, ale nie można się poddawać i nie można w siebie wątpić, tylko tak osiągniemy to na czym nam najbardziej zależy.

Podniebna Pieśń wydawnictwa Wilga to piękna opowiesć o przyjaźni, walce o dobro, która będzie wspaniałą i pouczającą lekturą dla młodych czytelników. 
TOP