poniedziałek, 26 lutego 2018

Prezent na Pierwszą Komunię Świętą.

Prezent na Pierwszą Komunię Świętą to od jakiegoś czasu temat dość kontrowersyjny. Jedni prześcigają się w dawaniu jak najdroższych, najbardziej wymyślnych prezentów tj. komputer, telefon, biżuteria, konsole do gry, a nawet skutery, inni tę praktykę krytykują. Osobiście uważam, że powinno się kierować zasadą umiaru i rozsądku. 
Pierwsza Komunia Święta to po pierwsze przeżycie duchowe, na którym powinniśmy skupić się my dorośli, dając przykład dzieciom. Robiąc z tego wydarzenia materialną szopkę, odchodzimy od jej głównego celu, czyli przyjęcia Komunii Świętej po raz pierwszy.Zacytuję wam czy jest Pierwsza Komunia Święta, bo sama lepiej tego nie ujmę. "Pierwsza Komunia Święta to początek najlepszego prezentu, którym Pan Bóg chce się z nami dzielić przez całe życie. Tym prezentem jest On sam."
 Gdy dziecko wie,  że z tej okazji dostanie dużo drogich prezentów oczekiwanie na Pierwszą Komunię przekształca się w oczekiwanie na drogie prezenty, zamiast oczekiwania na największe przeżycie duchowe dzieciństwa.

Nie oznacza to, że nie należy dawać prezentów w ogóle. Owszem prezent można dać dziecku, ale nie powinien przyprawiać on o ból głowy chrzestnych i przesłaniać dziecku główny cel tego sakramentu. Jak wiecie moja córka w tym roku przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej. Na prezent wybrała sobie odtwarzacz MP4, który oczywiście dostanie od nas, ale oprócz tego pomyślałam sobie, że idealnym prezentem będzie zestaw w którego skład wchodzi Biblia dla dzieci i album Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej wydawnictwa Zielona Sowa.Biblia dla dzieci to zbiór wybranych opowieści biblijnych ze Starego i Nowego Testamentu, które dostosowane są do młodego człowieka. Napisane są w sposób przystępny, ale jednocześnie zgodny z tekstem oryginalnym. Oprócz przystępnej formy, łatwego, współczesnego słownictwa, w Biblii dla dzieci znajdziemy piękne ilustracje, dzięki którym zapoznawanie się z opowieściami biblijnymi będzie dużo przyjemniejsze. Bardzo mi się podoba taka forma przedstawienia biblijnych opowieści. Biblię dziecko nie byłoby w stanie przeczytać, natomiast tak dostosowaną do młodego wieku książkę z chęcią dzieci przeczytają, nie nudząc się przy tym, a przecież o to chodzi, aby dziecko do wiary zachęcić.

Drugi w zestawie jest album Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej w którym dziecko zbierze swoje wspomnienia komunijne. W środku znajdziemy piękne, mądre teksty wraz z cytatami z Biblii, miejsce na zdjęcia komunijne, oraz życzenia od rodziców, chrzestnych, dziadków i innych gości komunijnych. Album pomaga dziecku pomyśleć o ważnych kwestiach takich jak: za co dziękuje w ten dzień swoim rodzicom, księdzu, przypomina czym jest Pierwsza Komunia Święta. Prezent ten będzie dziecku przypominał o dniu Pierwszej Komunii Świętej przez wiele lat.
Mam nadzieję, że zachęciłam was do kupienia dziecku prezentu duchowego, który przybliży jego relacje z Bogiem i dzięki któremu będzie miał pamiątkę tego wydarzenia przez wiele lat. Gdy sam stanie się rodzicem, będzie mógł pokazać album swojemu dziecku i powspominać jak to było, gdy to on po raz pierwszy przyjmował Komunię Świętą. 

Taki zestaw jaki mamy my dostaniecie w wydawnictwie Zielona Sowa TUTAJ  

33 komentarze

 1. Piekna ta Biblia i bardzo pasujący prezent komunijny:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. To się właśnie nazywa adekwatny prezent na komunię:) popieram

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja do tej pory mam moją Pamiątkę Pierwszej Komunii - uważam, że jest to naprawdę wspaniały prezent. Niestety wiele osób zapomniało czym tak naprawdę jest komunia - to przeżycie duchowe, a nie wyścig kto dostanie lepszy prezent!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza Pamiątka Komunii i Świętej i Biblia to prezenty, które będą towarzyszyły dzieciom zawsze, nawet wtedy, kiedy dorosną. Jestem jak najbardziej za takimi duchowymi, pięknymi prezentami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna propozycja na Komunię ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie wydana. Taka Biblia to wspaniały prezent dla dziecka z okazji I Komunii Św., czy chociażby Chrztu Św. Ma wymiar duchowy, o którym nie można zapomnieć. Ja z takich okazji zawsze kupowałam dzieciom właśnie albo Biblię, albo jakąś książeczkę o charakterze religijnym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze, że masz zdrowe i właściwe podejście do tematu, bo mnie ta bitwa na prezenty przeraża. Jestem zdecydowanie za takim duchowym prezentem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdrowe podejście to podstawa w każdym aspekcie życia :)

   Usuń
 8. Ja jestem zwolenniczka tradycyjnych prezentow na komunię, czyli zostajemy przy zegarkach, pamiątkowej biżuterii i rowerach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdrowe podejście to podstawa :) Nie lubie kiedy z komunii robi się wyścig o najlepszy prezent!

  OdpowiedzUsuń
 10. Pamiątka cudowna i niezwykle wysmakowana. Akurat w tym roku mamy komunię więc prezent byłby idealną pamiątką

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój syn dostał Biblię któregoś roku na urodziny, ale generalnie uważam, że to świetny prezent komunijny.

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękna Biblia. Wydaje mi się, że to idealny prezent z okazji Komunii Świętej. Nas w tym roku czeka Komunia chrześnicy, więc temat idealnie dla nas :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne wydanie - i szkoda, że nie trafiłam na nie, kiedy do Komunii szedł mój chrześniak. Ja również mówię stanowcze "nie" drogim prezentom dla szpanu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Śliczny i wartościowy prezent! Muszę spytać mamę, czy ma ją u siebie w księgarni :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mówiąc szczerze nie do końca wiem co dość dziecku, żeby było wartościowe i z niego skorzystało, choć Twoje rozwiązanie jest świetne. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 16. ja trochę stanę w obronie dzieci - myślę, że mając 8 lat nie można podchodzić do komunii duchowo. to jest raczej imprezka dla rodziny niestety, a nie dla dziecka.
  Dlatego uważam, że jeśli ktoś chce żyć w wierze katolickiej, powinien przystępowac do komunii później, kiedy sam świadomie i odpowiedzialnie, moze podjąć taka decyzję. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie trzeba stawać w obronie dzieci, bo to nie one nakręciły ten cały cyrk z prezentami po kilka tysięcy złotych i bankietach jak wesele. Ostatnio słyszałam, że jakieś dziecko karocą przyjechało na komunię. Gdy miałam 8 lat to było dla mnie przeżycie duchowe :)

   Usuń
 17. To jest najbardziej odpowiedni prezent. Mnie strasznie denerwuje to dawanie drogich prezentów. Wszystko takie na pokaz. Zapominamy co jest najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 18. Oj to temat idealny dla mnie, idę na komunię do chrześnicy i jako matka chrzestna potrzebuję pomysłów. Piękna jest ta biblia i jako załącznik będzie idealna.

  OdpowiedzUsuń
 19. U nas w tym roku właśnie I komunia chrześniaczki męża i właśnie myślimy nad prezentem, bo nie chcemy by to była tylko zabawka ale także pamiątka

  OdpowiedzUsuń
 20. Teraz Twoje propozycje są chyba dodatkiem. Wszak królują drogie prezenty. I już chyba nic mnie nie zdziwi, jeśli dzieciaki będą dostawały mieszkania w prezencie 🙈 A wracając do wpisu uważam, ze te opcje to również dobry wybór prezentów na Chrzciny. Chrześniakowi męża znalazłam taką Biblię dla najmłodszych i szczerze przyznam, ze sama chciałabym taką dostać dla córki.

  OdpowiedzUsuń
 21. ;0Bardzo fajna pamiątka, musze poszukać w Internecie :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo mi się podoba takie duchowe podejście do tematu

  OdpowiedzUsuń
 23. Zawsze można spróbować to pogodzić - Quad + Twoja propozycja i bedzie pięknie ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. To bardzo piękny i przede wszystkim praktyczny pomysł na prezent dla dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Pierwsza Komunia Święta to ważny dzień w życiu, prezenty też są ważne, ale nie ma co rozpieszczać młodych osób ;) Niektórzy czasami szaleją z prezentami i to wcale nie jest dobre dla młodych osób ;)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP