poniedziałek, 19 marca 2018

Gra edukacyjna Poznaję Polskę wydawnictwa Zielona Sowa.

Gdy po sprawdzianie w szkole okazało się, że moja córcia ma największy problem z mapą i z położeniem różnych miast w Polsce, postanowiłam pomóc jej w tym za pomocą zabawy. U nas bardzo dobrze w tym temacie sprawdzają się gry planszowe. Tak oto zawitała w nasze progi gra edukacyjna Poznaję Polskę wydawnictwa Zielona Sowa.W skład gry wchodzi:

- dwustronna plansza
- pionki
-kostka
- 25 kart pytań
-25 kart ruchu


Zadaniem gracza jest przejście przez całą Polskę od gór po morze. Na swojej drodze uczestnicy gry napotkają pola zielone i czerwone, które bardzo urozmaicą im rozgrywkę.
Zielone jest to pole pytania. Gracz musi odpowiedzieć na pytanie orła Mieszka. Jeżeli źle na nie odpowie, to niestety traci kolejkę. Jeżeli zrobi to dobrze, to nic się nie dzieje.
Czerwone jest to pole ruchu. Na tych kartach znajdziemy takie polecenia jak cofnięcie się o ileś pól, poruszenie się do przodu, albo tracimy kolejkę itd.Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze do mety czyli nad morze. Oczywiście jak w każdej grze wydawnictwa Zielona Sowa mamy możliwość zagrać wariant typowo planszówkowy, bez dodatkowych kart, wystarczy, że odwrócimy planszę na drugą stronę.Jak sami możecie zauważyć na planszy - mapie Polski znajdują się zaznaczone główne miasta, oraz kilka krain geograficznych i rzeka Wisła. Z zaznaczonymi na mapie miejscami powiązane są pytania, dzięki czemu dziecko łatwiej przyswoi sobie wiedzę i później skojarzy sobie dane miejsce z informacją, oraz z położeniem na mapie. Informacji nie jest zbyt wiele, dzięki czemu nie będzie efektu przeładowania wiedzą, co prowadzi do nie zapamiętania danych wiadomości. Uważam, że gra jest idealna dla młodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać Polskę. Wiadomości zawarte w kartach są z tych istotnych, ale również zawierają ciekawostki, które łatwiej pozwolą dziecku skojarzyć dane miasto i jego lokalizację np. Wrocław to oczywiście krasnale.

Dzięki graniu w gry planszowe można zbliżyć się z naszym dzieckiem. Spytacie się jak? Grając w tą grę rozmawiałyśmy z Patrycją. Pytałam się jej, czy pamięta, że dziadek Jurek pochodzi z Lublina i że tam mieszka jego rodzeństwo. Rozmawiałyśmy o zbliżających się wakacjach i naszej zaplanowanej wycieczce w góry i do Wrocławia, przy okazji opowiadając jej o obozach wędrownych na które jeździłam. Śmiałyśmy się do rozpuku, gdy opowiadałam jej jak ją karmiłam w jakimś zaułku w Gdańsku i jakie to sensacje wywołało wśród przejeżdżających panów (dodam, że Pati miała wtedy 2 miesiące). Jak widzicie niby zwykła gra a jak cudownie może zacieśnić więzy między rodziną.


Gdy dziecko nie kojarzy nauki z nauką przyswaja wiedzę z dużą przyjemnością i łatwością. Właśnie dlatego powinniśmy kupować dzieciom gry planszowe, ale nie tylko. Wszelakie pomoce naukowe przy których dziecko będzie dobrze się bawiło są mile widziane w naszym domu. Tak jest właśnie z grą edukacyjną Poznaję Polskę wydawnictwa Zielona Sowa. Przy wspólnej zabawie i rozmowie Patrycja bez wysiłku zapamiętuje informacje, które normalnie prześlizgnęłyby się przez jej umysł i nie zatrzymały się tam na długo.

Nam podoba się ta gra edukacyjna Poznaję Polskę wydawnictwa Zielona Sowa. Jeżeli i wam przypadła do gustu, to znajdziecie ją TUTAJ. W Empiku aktualnie możecie ją kupić nawet 10zł taniej.

Wiek graczy: +6 lat
Liczba graczy: 2 - 6 os.
Cena od: 34,90 zł 
Wydawnictwo: Zielona Sowa21 komentarzy

 1. Świetna sprawa, przecież nauka przez zabawę jest najfajniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znamy jej, ale już widzę, że spodobałaby się mojej córci ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny sposób na edukację dziecka ! Zabawa najlepsza na wszystko. A gra wygląda na mega ciekawą, przy czym dla nas chyba jeszcze za trudna póki co.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam z dzieciakami jeszcze te gry. Z twojego opisu wygląda bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała, dla nas na takie jeszcze za wcześnie ale jak tylko przyjdzie czas zabieram się za taką edukacje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniała gra! teraz jest tego tyle, szkoda, że gdy ja byłam dzieckiem, mogłam grać tylko w warcaby, Chińczyka, ewentualnie w Grzybobranie. W prezentowaną przez Was planszówkę sama z chęcią bym zagrała :) Zapisuję do mojej lisy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie nuka przez zabawę to idealna sprawa by przybliżyć dziecku nasz kraj

  OdpowiedzUsuń
 8. My poznajemy Polskę przede wszystkim podróżując po niej - ale taka gra to też świetny sposób na przyswajanie nowej wiedzy :) Na pewno się w nią zaopatrzymy!

  OdpowiedzUsuń
 9. Taką gra świetnie sprawdzi się w szkołach

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne są takie gry edukacyjne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubimy gry związane z geografią :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie widziałam tej gry wcześniej ale wydaje się ciekawa... idealna dla Dzieci wkraczających w świat geografi i nie tylko ;-).

  OdpowiedzUsuń
 13. Moja Zuza uwielbia Quizy, więc to coś dla nas

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajna gra, choć przyznam szczerze, że pierwszy raz ją widzę. super że podczas zabawy można przymycić naukę. Każdy lubi takie bezbolesne sposoby :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetna edukacyjna gra,która powinna zagościć we wszystkich domach.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Mamy podobną grę, ale Wasza wersja jest bardziej wypasiona :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Fantastyczna gra i jak pięknie wydana! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetna gra dla dzieciaków, która pomoże poznać regiony Polski. Super pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Fajna gra ;) Dziecko może poznać Polskę. U nas na czasie są na razie gry dla 4 latków ale po tą też na pewno kiedyś sięgniemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Chyba się zaopatrzymy w ta gre :) u nas geografia jest ostatnio na topie, wiec trzeba korzystac :)

  OdpowiedzUsuń
 21. świetna propozycja! muszę dopisać do mojej listy

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP