piątek, 5 stycznia 2018

Prezent dla Babci i Dziadka.


 Jak co roku, początek stycznia to poszukiwanie idealnych inspiracji na prezent dla Babci i Dziadka. Idealnych według mnie, to takich płynących z serca, czyli albo własnoręcznie wykonanych, albo takich które przeniosą dziadków w krainę wspomnień, oczywiście tylko tych dobrych, lub też idealnie wpasowują się w pasje seniorów. A oto moje propozycje.

WŁASNORĘCZNE LAURKI

Zacznę od moich ulubionych prezentów, czyli własnoręcznie robionych. Nie chodzi mi o pięknie wykonane laurki przez panie przedszkolanki, lecz faktycznie własnoręcznie wykonane prace. Gdy przeglądam laurki, które dostałam przez te kilka lat, to te własnoręcznie wykonane "bazgrołki" wzruszają dużo bardziej niż te piękne, idealne, ale nie zrobione przez nasze dziecko kartki z wydrukowanymi życzeniami. Myślę, że jak już ta laurka ma być estetyczna i ładna, to chociaż odbijmy rączkę dziecka. Po latach takie pamiątki są najcenniejsze.

Inspiracje na stworzenie własnoręcznej laurki znajdziecie TUTAJKALENDARZ

Dobry prezent na dzień Babci i Dziadka to kalendarz. Można zamówić kalendarz ze zdjęciem wnuków, który będzie umilam dziadkom cały rok, albo można taki kalendarz zrobić samemu. W tamtym roku moja córka wykonała takie kalendarze z podobizną dziadków, natomiast syn zrobił bardziej skomplikowany w kształcie kwiatka. Oto jak nam wyszły.
Zamiast podobizny dziadków, możemy tutaj wkleić głowę dziecka, dzieci, a resztę dorobić ręcznie. W kalendarzu z kwiatkiem można na listek przykleić podobiznę wnuczka. Listków można oczywiście zrobić kilka.

KWIATY DIY

Kolejnym fajnym pomysłem, będzie własnoręczne wykonanie kwiatków. Może to być główny prezent, aczkolwiek ja proponuję wam żeby to był miły dodatek. Jak zrobić piękne kwiatki znajdziecie instrukcję  TUTAJ.


KSIĄŻKA DO PRZECHOWYWANIA WSPOMNIEŃ

Czas tak szybko płynie. Zaganiani własnymi sprawami nie mamy czasu usiąść, porozmawiać, powspominać, posłuchać opowieści z młodzieńczych czasów naszych dziadków. Opowiedz mi, Dziadku oraz Opowiedz mi, Babciu to ciekawa propozycja firmy Moidziadkowie.pl na zachowanie i udokumentowanie wspomnień naszych dziadków. 

W książce, dzięki pytaniom, dziadkowie mogą przekazać młodszemu pokoleniu swoje wspomnienia, począwszy od ich rodziców, latach młodości (szkoły, ich domu rodzinnego, jakie przeżywali przygody, gdzie podróżowali) przez pracę zawodową, wspomnienia o ich dzieciach, aż do czasów współczesnych i ich marzeń na przyszłość.

W książce można pisać, ale jest także dużo miejsca na wklejenie zdjęć, lub też innych pamiątek z przeszłości. Książka Opowiedz mi, Dziadku Opowiedz mi, Babciu jest tylko przewodnikiem, a co się w niej znajdzie zależy tylko od jej autora, czyli dziadków.PREZENT Z PASJĄ

Każdy ma jakąś pasję w życiu, wystarczy się dobrze przyjrzeć drugiej osobie. Co lubi często robić? O czym opowiada z przejęciem? W przypadku mojego taty są to książki. Cały dom jest nimi zastawiony i czyta je codziennie. Dlatego wpadliśmy na pomysł, że super pomysłem na prezent z pasją będzie, akurat w tym wypadku zakładka do książki z podobiznami wnuków.

 PREZENT DLA CIAŁA i DUCHA.

Może wasza babcia lub dziadek mają jakieś niespełnione marzenie. Może jest ono do zrealizowania, gdy zewrzemy siły w rodzinie. Popytajcie swoich dziadków, taki prezent byłby czymś wyjątkowym. Może np. wasi dziadkowie lubili chodzić do teatru? albo można zafundować im wyjście do kawiarni.

Mam nadzieję, że trochę wam pomogłam :)24 komentarze

 1. Pamiętam jak kiedyś w szkole podstawowej robiłam takie zabawne laurki dla Babci i Dziadka i dawałam im różnego rodzaju własnoręcznie wykonane prezenty. Piękne czasy za którymi bardzo tęsknię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super propozycje, wykonany kalendarz jest super :D ale i gra mnie mega kusi na prezent

  OdpowiedzUsuń
 3. Super propozycje ;) U nas w tym roku będą kalendarze ale ze zdjęciami wnuków ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie propozycje niezwykle ciekawe i cudownie wykonane

  OdpowiedzUsuń
 5. My jeszcze nie mamy pomysłu, po okresie urodzinowo-świątecznym mam już całkiem dość szukania prezentów ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już mam kilka laurek robionych przez moje wnuki:-) Takie prace sa najfajniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Taki kalendarz to super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 8. świetne propozycje - może coś z tego stworzymy z córeczką:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem 3 pierwsze propozycje wymiatają. Laurki, kalendarza czy kwiatów ręcznie wykonanych nikt nie wyrzuci

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękny ten kalendarz w kształcie kwiatka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie wykorzystam Twoje pomysły DIY na lekcjach z moimi "państwowymi" dzieciakami

  OdpowiedzUsuń
 12. My robimy zarówno prezenty zamawiane przez internet/kupione w sklepie - jak i te DIY, w których można wykazać się kreatywnością :) Świetne inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Te laurki z kalendarzem są przeurocze!

  OdpowiedzUsuń
 14. Piekne te kwiaty :) My rok temu robiłyśmy z córką, ale tym razem mi sie nie chce :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne- uwielbiam prezenty DIY zawsze dają najwięcej uśmiechu:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten kalendarz-kwiat to chyba będzie nasz typ w tym roku. Dzięki za inspirację

  OdpowiedzUsuń
 17. Dla moich dziadków największym prezentem by było, gdybyśmy tam wszyscy do nich pojechali, ale 1000km odstrasza bardzo :(

  OdpowiedzUsuń
 18. Muszę kupić tą grę, bo ostatnio wszędzie się pojawia i na instagramie i na blogach:) A tak poza tym ciekawe propozcje na dzień dzziadków:) ziadkowie najbardziej cenią sobie rzeczy zrobione przez wnuków także propozycje z kalendarzem super:) My zrobiłyśmy odbite stopki i rączki w masie solnej :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak to dobrze, że moje "super dzieciaczki" są już dorosłe! Piękny moment :-) Ale propozycje prezentów super! Ja osobiście jak zwykle polecam ruch, czyli DVD Fitness 60+. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo fajny ten kalendarz kwiatek. Po prostu cudo!

  OdpowiedzUsuń
 21. Kalendarz kwiatek - rewelka :-) A laurki z suknią i marynarką na przodzie....no chyba to zrobię :-) Ekstra :-)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP