wtorek, 31 października 2017

Detektyw Pozytywka na tropie - gra

Detektyw Pozytywka na tropie - gra Wydawnictwa Nasza Księgarnia to ostatnio ulubieniec mojej córki. Jeśli pamiętacie jej miłość do książek Grzegorza Kasdepke z serii Detektyw Pozytywka, to ta informacja zupełnie nie powinna was zdziwić. Mimo, że gra jest dla dzieci od 5 roku życia, moja 8 latka oszalała na jej punkcie i chce z wszystkimi grać, proszę czytać chce wszystkich ogrywać w tę grę. 
Zacznijmy jednak od początku, czyli co wchodzi w skład gry:
- 49 płytek z różnymi obrazkami.


Wszystkie płytki należy rozłożyć obrazkiem do dołu jak w grze memory. Gracze mają za zadanie zebrać jak najwięcej płytek. Na  płytkach znajdują się obrazki z cyframi. Jaką cyfrę mamy na płytce tyle potrzebujemy kart z tym samym obrazkiem, żeby móc je zebrać np. jeśli na płytce jest 1 to tę płytkę możemy zebrać od razu, ale jeżeli jest 3 to musimy mieć 3 takie same płytki żeby móc je sobie wziąć. Gracz może odsłonić ile chce płytek. Jeżeli stwierdzi, że mu wystarczy to mówi, że kończy i bierze spośród odsłoniętych płytek tylko te których ma odpowiednią ilość. Ale nie można być za bardzo chciwym. Jeżeli podczas odsłaniania natrafimy na Pana Mietka, lub Martwiaka to nasz cały trud idzie na marne i musimy odwrócić wszystkie płytki nie biorąc żadnej. Natomiast gdy Pan Mietek przytrafi nam się jako pierwszy, bierzemy go, ale nie kontynuujemy swojego ruchu. Tak najogólniej wyglądają zasady tej gry. 


Jak widzicie gra jest bardzo łatwa, ale przysparza dużo emocji podczas rozgrywki. Teoretycznie jest to typ gry memory, ale dzięki zmodyfikowanym płytkom gra stała się dużo ciekawsza, jednocześnie zachowując zalety tego typu gier. Oczywiście mam na myśli świetne ćwiczenia pamięci, spostrzegawczości oraz skupienia i koncentracji. Jednak opcja  dowolnej możliwości odsłaniania płytek uczy dzieci strategicznego myślenia i panowania nad emocjami. Gracz musi się zastanowić czy warto dalej odsłaniać płytki i umieć powiedzieć sobie stop. Dla dzieci jest to dość trudna sztuka do opanowania, ale dzięki takiej grze dziecko ćwiczy ją. Zbyt emocjonalne podejście do gry i przepadziwość często prowadzą do przegranej. Aczkolwiek ciężko czasami się powstrzymać, gdy  gra dobrze idzie. A wy byście umieli powiedzieć sobie dość?Detektyw pozytywka na tropie jest to pierwsza gra, jaką recenzujemy z Wydawnictwa Nasza Księgarnia, dlatego wspomnę coś na temat jakości jej wykonania. Posiada ona ładne opakowanie, a płytki są wykonane naprawdę solidnie, ładnie, na wysokim poziomie. Nie mam się do czego przyczepić.

Gra Detektyw Pozytywka na tropie Wydawnictwa Nasza Księgarnia jest godna POLECENIA dla dzieci w wieku przedszkolnym i nie tylko. Myślę, że spędzilibyście przy niej dużo miłych chwil w gronie rodziny. My POLECAMY ją na 1000%. Jeśli zaciekawiła was ta gra, możecie ją kupić TUTAJ

Wiek graczy: +5 lat
Liczba graczy: 2 - 5 os.
Cena od: 59,9 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia


25 komentarzy

 1. Myślę, że i moja córeczka chętnie by po nią sięgnęła, mimo, że ma dopiero 3 lata :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kuba przepadły na długie godziny, a wraz z nim reszta rodziny.❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że nie mam małych dzieci, z wnukami gram w karty, ale z mężem często gramy w planszówki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już zapomniałam jak to jest grać w takie gry :) Czas nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No tak, gra z mojego dzieciństwa :) super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze mam za małe dzieci na takie gry, ale na przyszłość będzie super!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio bardzo lubimy grać. Zasiadamy wieczorami całą rodzinką i gramy w planszowki 😀 Córa ma 4lata (i tydzień 😀) i wydaje mi się, ze już by sobie poradziła w grze, którą przedstawiasz 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł na długie wieczory! Idealna recepta na nudę!:))

  OdpowiedzUsuń
 9. Nasz junior pewnie chętnie oglądałby obrazki - a za jakieś 2 latka też pewnie zacznie nas ogrywać ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znamy ani książek o tym detektywie ani tym bardziej gry. Dobrze, że są takie miejsca jak twój blog :) Samemu się wszystkiego nie ogarnie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety te dzieci w moim otoczeniu są za małe na takie gry :) może za kilka lat :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Od dobrych kilku dni katujemy tą grę. Nawet mojego męża wciągnęła!

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawa propozycja gry. :) I posiada dość atrakcyjną cenę, super!

  OdpowiedzUsuń
 14. Kolejna fajna propozycja, jaką pokazujesz :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak myślisz mój 4 latek da radę w nie zagrać?

  OdpowiedzUsuń
 16. Aż się miło patrzy na Twoje dzieci z jakim zaangażowaniem grają w kolejną grę

  OdpowiedzUsuń
 17. Brzmi obiecująco uwielbiam takie gry

  OdpowiedzUsuń
 18. Brzmi nieźle, może się skusimy :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP