wtorek, 17 października 2017

Gra Żubr Pompik - Egmont

Znacie małego, wesołego Żubra Pompika, który zamieszkuje Puszczę Białowieską i jest głównym bohaterem książeczek Tomasza Samojlika? Myślę, że mało kto go nie zna. Jakiś czas temu wyprodukowano serial, a ostatnio powstała również gra Żubr Pompik wydawnictwa Egmont. Jest to bardzo miła i sympatyczna, jak sam żubr Pompik ,propozycja dla dzieci od 4 roku życia. Aczkolwiek starsze dzieci, takie jak moja Patrycja również z chęcią zasiądą do rozgrywki.

W skład gry wchodzi:
- plansza
- 2 kostki
- figurka Pompika
- znacznik słońca
- 42 żetony kwiatków
- 13 kafelkówCelem gry Żubr Pompik jest nazbieranie kwiatków na urodziny jego siostry Polinki. Jak to zrobić? To nic trudnego. Na planszy rozkładamy kafelki zwierząt. Najpierw zwierzątkami do góry i staramy się zapamiętać, który gdzie leży. Następnie kafelki odwracamy i najmłodszy gracz rzuca kostką. Na kostce można znaleźć cyfry i postać Pompika. Jeżeli wylosuje się na obu kostkach cyfry, to można ruszyć się tylko o jedną wylosowaną cyfrę do przodu (dowolną), lub zsumować je ze sobą. Wylosowany Pompik na obu kostkach powoduje brak ruchu. Gdy już się ruszymy, odsłaniamy leżący w danym miejscu kafelek ze zwierzątkiem i kładziemy go w miejsce z którego przyszliśmy. Teraz należy znaleźć drugi pasujący kafelek zwierzątka. Gdy nam się to uda, należy wylosować sobie kwiatek.
Rozgrywka trwa aż zajdzie słońce. Wygrywa osoba, która ma więcej kwiatków. Jak widzicie zasady są bardzo proste i przejrzyste.Czytając opis gry mogliście się zorientować, że do zwykłej planszówki została wpleciona gra  memory, która fantastycznie ćwiczy pamięć dzieci. Na dodatek ta wersja jest trudniejsza od zwykłej, ponieważ przy każdym ruchu pozycja poszczególnych kafelków się zmienia, dlatego gracze cały czas muszą uważnie obserwować planszę i zapamiętywać nowe położenie kafelków. Całe szczęście nie jest ich zbyt dużo i nie powinny sprawić wielkiego kłopotu młodszym dzieciom.
Kolejnym plusem tej gry jest wprowadzenie nauki liczenia oraz dodawania z małymi liczbami. Nie wiem jak wy, ale ja właśnie w taki sposób uczyłam moje dzieci liczyć. Dzieci często wszystko chcą robić same, dlatego przy grze dużo szybciej się nauczą podstaw matematyki niż podczas "suchej" nauki.Tak jak pisałam powyżej w grze znajdziemy kafelki ze zwierzątkami, które zamieszkują w lesie. W sumie dziecko podczas rozrywki może poznać 6 gatunków zwierząt. Przy okazji gry można dziecku opowiedzieć o nich: gdzie mają swoje domki, jaki tryb życia prowadzą, co jedzą itp.Gra Żubr Pompik to kolejna fajna, edukacyjno - rozrywkowa gra planszowa, która podczas miłej zabawy pobudzi do działania myślenie, spostrzegawczość oraz pamięć graczy. To idealna propozycja dla całej rodziny, a w szczególności dla dziadków z wnukami. Gdy do nas przychodzi mój tata, Patrycja często zaciąga go do grania. Myślę, że w tą grę będzie im się dobrze razem grało.


A jak wam się podoba ta propozycja wydawnictwa Egmont? Jeśli Chcielibyście zakupić grę Żubr Pompik, to możecie ją znaleźć TUTAJ.Wiek graczy: +4 lat
Liczba graczy: 2 - 5 os.
Wydawnictwo: Egmont
TOP