środa, 25 października 2017

Gry logiczne - Karty Grabowskiego.

Logiczne myślenie wbrew pozorom nie jest takie proste dla wszystkich. Nie jest proste, ale bardzo ułatwia naukę w starszych klasach. Żeby dziecko posiadło tą bardzo przydatną umiejętność trzeba ją ćwiczyć od najmłodszych lat. Dziś przychodzę do was z propozycją dla dzieci od 5 roku życia. Są to Gry logiczne - Karty Grabowskiego. Wcześniej przedstawiałam wam jak łatwo nauczyć się mnożenia z Kartami Grabowskiego, dziś zapraszam was na naukę logicznego myślenia oraz liczenia.W skład zestawu Gry logiczne - Karty Grabowskiego wchodzi:
- 36 kart
- 63 patyczki w 3 kolorach
- kostka do gry
- 4 pionki
- książka z instrukcją i przykładowymi gramiOd razu zaznaczę, że Gry logiczne - Karty Grabowskiego przeznaczone są do nauki w szkole, albo z rodzicami. Ważne jest, aby osoba prowadząca zabawy z kartami dobrze przeczytała instrukcję. Dzieci same nie będą w stanie poradzić sobie z nimi. Osoba dorosła, przynajmniej na początku jest konieczna do wytłumaczenia zasad i kontroli nad grą. Nie oznacza to jednak, że gry są takie trudne, że dzieci sobie z nimi nie poradzą. Poziom trudności jest zróżnicowany, tak aby dzieci w różnym wieku i różnym stopniu zaawansowania miały co robić z kartami.Co można robić z kartami? Karty logiczne możemy używać do układania pasjansów, do gier karcianych pomagających w nauce liczenia z użyciem kart, lub patyczków. Miłośnicy gier planszowych też nie będą zawiedzeni. W książce znajdziemy trzy przykłady jak wykorzystać karty do stworzenia gry planszowej. Miłośnikom gry w kółko i krzyżyk oraz gry typu Nim książka proponuje kilka wariantów zabaw.Zabaw i gier z kartami Gry logiczne - Karty Grabowskiego znajdziecie w książce bardzo dużo, w wariantach gry w domu oraz w szkole. My gry te wykorzystujemy do ćwiczenia logicznego myślenia przed Kangurkiem. Jeśli jeszcze tego nie wiecie, jest to specyficzny konkurs, w którym dzieci muszą się wykazać sporą dozą logicznego myślenia, a nie tylko umiejętnością rozwiązywania standardowych działań. W tym konkursie dobre wyniki osiągają tylko lotne umysły matematyczne, dlatego tak ważne jest dla nas ćwiczenie Patrycji i rozwijanie jej zdolności. Nie oznacza to, że gry logiczne są tylko dla uzdolnionych matematyków. O nie. Każde  dziecko może w nie grać, dzięki czemu będzie ćwiczyło swoje zdolności logicznego myślenia. Jak wiadomo trening czyni mistrza, a takie pomoce naukowe jak te karty, tylko mogą dziecku w tym pomóc. Cała reszta zależy od rodzica i dziecka. Aczkolwiek posiadanie dobrej pomocy naukowej, jaką są te karty, ułatwi wam to zadanie.W przypadku Kart Grabowskiego do nauki mnożenia stwierdziłam, że ich zakup to świetna inwestycja w edukację dziecka. W przypadku Gier logicznych, nie jest inaczej. Aczkolwiek te karty posłużą dziecku jeszcze dłużej i dają jeszcze więcej możliwości zabaw i gier, a jak wiadomo przez zabawę uczy się najlepiej.


21 komentarzy

 1. Ale świetne te karty. Sama chętnie skorzystałabym z nich

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślałam o tym dla mojej córki, chyba się skuszę

  OdpowiedzUsuń
 3. Karty do nauki mnożenia długo za mną chodziły ale ostatecznie nie kupiłam. Te również wyglądają bardzo kusząco :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze to okazja do wspólnej zabawy rodziny😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne! Będę pamiętać o takich kartach, gdy wejdziemy na ten etap :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja to się w takich grach gubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna sprawa, aż przypominają mi się moje młodsze lata - te patyczki długo mi towarzyszyły :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam Ci się szczerze, że w logicznym myśleniu i kojarzeniu różnych faktów córka chyba jest lepsza ode mnie :) Karty wyglądają ciekawie, przyjrzę im się!

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama prowadzę zajęcia z Rozwijalni mózgu i takie karty sa świetne. Zreszta inne gry też.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gry logiczne są doskonałe :) a Twoja propozycja brzmi bardzo interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Rzeczywiście te karty to bardzo wszechstronna pomoc edukacyjna. Nie miałam pojęcia, że mają aż tyle różnych zastosowań :)

  OdpowiedzUsuń
 12. To zupełnie nie jest przedział wiekowy mojego dziecka, ale czaję się, żeby szczegółowo się przyjrzeć kartom do nauki liter, podobno świetne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Karty Grabowskiego są świetne. Używam ich w pracy.

  OdpowiedzUsuń
 14. Super sprawa! Może zainwestuje dla chrześnicy. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. My posiadamy tylko patyczki do nauki liczenia, a tu jest to bardziej rozwinięte. Muszę zajrzeć na ich stronę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawe, jak moja córka poradziłaby sobie z nimi ;-)

  OdpowiedzUsuń
 17. A to widzisz, tego jeszcze nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Szkoda, że moi jeszcze za mali na takie cuda <3

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo lubię takie zabawy - rewelacja. Kiedyś zaserwuję moim córeczkom :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawy zestaw, ale po grafikach widzę, że mojej Dusi by nieprzekonały.

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP