poniedziałek, 2 października 2017

Kieszonkowce - Kapitan Nauka

Można siedzieć z mapą w ręku, albo z książką do nauki języka i to jest jak najbardziej dobry sposób na wpajanie wiedzy, ale co zrobić, aby trochę tej nauce pomóc. Najlepsza jest oczywiście zabawa. Jest na to wile sposobów: gry, programy komputerowe, wycieczki itd. Dziś chciałam wam pokazać gry karciane zwane Kieszonkowce od Wydawnictwo Edgard, które w przyjemny sposób pomogą dziecku utrwalić już zdobyte wiadomości, a nawet mogą tę wiedzę poszerzyć. W kategorii kieszonkowce znajduje się ich kilkanaście z różnych dziedzin nauki. My mamy dwa: jeden geograficzny, drugi z języka angielskiego i na nich się dziś skupię, ale jeśli potrzebujecie np. do nauki matematyki, to takie też znajdują się w ofercie wydawnictwa Kapitan Nauka.

Zacznijmy od języka angielskiego. Karty, które my posiadamy służą do nauki angielskich przymiotników. Na karcie napisany jest przymiotnik w języku angielskim i jest karta z jego przeciwieństwem. Na kartach znajdują się obrazki, które mają pomóc grającym w zapamiętaniu danych słów. Są dość zabawne, tak aby dziecko dane słowo mogło skojarzyć z obrazkiem. Jak wiadomo zapamiętywanie poprzez skojarzenia obrazkowe jest jedną z uznanych metod szybkiego zapamiętywania.Do kart dołączona jest instrukcja z czterema propozycjami gier, od takich popularnych jak memory, po bardziej skomplikowane gry.


Drugi Kieszonkowiec jest geograficzny, do nauki stolic Europy. W tym wypadku również mamy pary kart. Na jednej karcie jest napisane miasto, oraz narysowany obrazek charakteryzujący dane miasto, a na drugiej karcie jest napisane państwo. na obu kartach jest pokazany obrys tego Państwa. Tutaj również dołączona jest karta z propozycjami kilku gier.

Bardzo podobają mi się ilustracje na obu tych kartach, a w szczególności tych geograficznych. Kieszonkowce są staranie wykonane i zapakowane w poręczne pudełeczko, dzięki czemu można je zmieścić praktycznie w każdym bagażu i nie będą zajmowały dużo miejsca.
Przy okazji chciałam podziękować wydawnictwu Kapitan Nauka za przesłanie 2 SuperQuizów: Piłka Nożna i Zwierzęta. Jeśli jeszcze ich nie znacie to powiem tyle, że można w nich znaleźć bardzo dużo ciekawych wiadomości na najróżniejsze tematy. Jeden taki SuperQuiz opisałam TUTAJ Ogólnie mówiąc, wszystkie są bardzo podobne do siebie, tylko różnią się tematami. Moja Patrycja marzyła o tym opisującym piłkę nożną, ponieważ jest mega fanką piłki nożnej i Roberta Lewandowskiego. Nie zawiodła się, ponieważ znalazła tam informacje o piłkarzu i drużynie w której gra, oraz wiele innych ciekawostek.
TOP