wtorek, 9 kwietnia 2019

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci

Uwielbiam Wielkanoc, jej klimat, wspaniałe dania, które pojawiają się na stole, cudowne wesołe dekoracje domu oraz zabawy, w które w te święta bawię się z moimi dziećmi. W swojej tradycji mamy dwie zabawy, które dzieci uwielbiają. Pierwsza z nich to poszukiwania jajeczek wielkanocnych ukrytych w całym domu. Natomiast druga zabawa to coś w rodzaju podchodów. Tworzę rymowane wskazówki, które kierują dzieci od miejsca do miejsca. Po drodze dzieci wykonują różne zadania typu strącanie kręgli, odgadywanie zagadek, wykonują ćwiczenia, tak żeby na koniec drogi trafić na zajączka wielkanocnego, który ma dla nich prezent.

Dzisiaj chciałabym wam zaproponować jakie prezenty na Wielkanoc dla dzieci można kupić już od 10 zł. Interesujący prezent wcale nie musi być bardzo drogi, żeby sprawił dziecku radość i zapewnił wiele godzin dobrej zabawy.


Prezenty na Wielkanoc dla dzieci do 3 roku życiaCzęsto mamy problem z kupieniem prezentu dla młodszych dzieci. Nie wiemy co może im się spodobać, co będzie odpowiednie dla takiego wieku. Gdy nie znamy dokładnych upodobań dziecka możemy wybrać jedną z poniższych propozycji. Są to prezenty uniwersalne, które wspomogą prawidłowy rozwój malucha i pozwolą mu miło spędzić czas przy zabawie. Takimi uniwersalnymi prezentami dla dzieci do 2 roku życia będą: książeczki, zestawy edukacyjne typu loteryjki, układanki, puzzle XXL, klocki dla maluchów.

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci od 3 do 6 roku życiaWiek od 2 do 5 roku życia to okres wytężonego rozwoju umysłowego dziecka. Jest to okres przedszkolny, gdzie dzieci zaczynają mieć już konkretne upodobania, swoich ulubionych bohaterów z bajek i tym tropem warto się kierować przy wyborze prezentu na Wielkanoc. Gdy znamy już upodobania dziecka warto znaleźć w tej tematyce: książeczki, gry planszowe, zestawy edukacyjne, figurki, puzzle, zestawy kreatywne, albo zabawki na podwórko typu latawiec, duże bańki mydlane, piłki itp.

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci powyżej 6 roku życia
Tutaj, podobnie jak w przypadku dzieci przedszkolnych, mamy już ukształtowane dziecięce gusta i upodobania, dlatego zawsze powtarzam, żeby nie krępować się i pytać co w danym momencie interesuje pociechę. To nieprawda, że dzieci cieszą się ze wszystkiego. To co zachwyci jednego, drugiemu wcale nie przypadnie do gustu. Warto zadać sobie trochę trudu, żeby radość dziecka była prawdziwa. 
W tej kategorii wiekowej tak jak poprzednio możemy dziecku kupić: książkę, grę planszową, zabawki typu figurki, lalki, koniki. Z bardziej kreatywnych propozycji interesująco zapowiadają się: zestawy do robienia slime, zestawy do eksperymentów, zestawy do szycia, klocki konstrukcyjne, puzzle 3d. 

Jak widzicie wybór rzeczy, które mogą stać się prezentem na Wielkanoc dla dziecka jest bardzo duży. Najważniejsza jest jednak zasada, żeby nie bać się pytać co dziecko lubi i kierować się uzyskaną odpowiedzią. To jest również apel do rodziców, nie zbywajcie pytającego odpowiedzią typu: dziecku wszystko się spodoba, bo nie jest to prawda. Nic tak nie cieszy jak szczera, dziecięca radość z otrzymania przez niego wymarzonego prezentu. TOP