środa, 17 kwietnia 2019

Jak zrobić mydełka DIY

Jak zrobić mydełka DIY, czyli pomysł na własnoręcznie zrobiony prezent na różne okazje, takie jak nadchodzące święta wielkanocne. My postanowiliśmy zrobić kilka takich mydełek dla dzieci i dorosłych.


Tych zestawów jest kilka, dlatego każdy znajdzie coś w swoim guście, a gdy już nauczymy się jak zrobić mydełka DIY, będziemy mogli dokupować sobie pojedyncze składniki, według własnych upodobań i wizji artystycznych. Nie przesadzam z tą wizją artystyczną, ponieważ można robić najróżniejsze mydełka DIY o różnych kształtach, kolorach, zapachach.

Jak zrobić mydełka DIY

Do zrobienia mydełek DIY będziemy potrzebowali: bazę glicerynową, foremki, barwnik, zapach oraz w wersji dla dzieci jakiś drobiazg do włożenia do środka. Ja wybrałam dla nas zestaw w którym były rybki. 


Należy odkroić kawałek bazy glicerynowej i roztopić ją w mikrofalówce, albo w kąpieli wodnej.

Do płynnej bazy dodajemy barwnik oraz zapach i wlewamy do foremek. Ja w tej wersji nie dodałam barwnika, żeby dobrze było widać rybkę.


Gdy chcemy mieć mydełko z dodatkami należy wlać najpierw cienką warstwę bazy , wsypać dodatki, lub włożyć, tak jak my to zrobiłyśmy z rybką. Następnie zalewamy to płynną bazą. Foremki wstawiamy na chwilę do lodówki i mamy gotowe mydełka.


W zestawie znajdziecie jeszcze torebki celafonowe, w które ładnie zapakujecie mydełka na prezent. 

Tak zrobiłyśmy mydełka DIY - serduszka
Jak widzicie zabawa z robieniem mydełek Diy jest bardzo prosta i szybka, natomiast tak pięknie  i własnoręcznie przygotowane mydełka DIY, sprawią nie jednej obdarowanej osobie dużo radości. 


TOP