poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2.


W życiu, na przykład na lekcjach w szkole, od rodziców, dziadków dowiadujemy się o wielu znanych ludziach, którzy odnosili mnóstwo niesamowitych sukcesów. Niestety większość z nich to mężczyźni, a przecież kobiety pełniły w historii również bardzo ważne role.
Opowieści o słynnych kobietach to ostatnio światowe bestsellery. Jednym z nich jest książka pod tytułem Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2 wydawnictwa Debit.


Jest to kontynuacja bestsellera Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Zawiera ona zbiór stu historii o różnych kobietach. które w swoim życiu postanowiły spełnić swoje marzenia. Opisuje życie pisarek, badaczek, społeczniczek, informatyczek, wokalistek, astronautek, rewolucjonistek, a nawet królowych. 


Każde opowiadanie zawiera najważniejsze fakty z życia danej osoby, wyjaśnia jak zaczynała swoją karierę, mówi o napotkanych przez nią trudnościach. Czytelnicy dowiadują się również w jakich latach i gdzie żyła dana kobieta. Historie te czyta się szybko i przyjemnie, gdyż zostały napisane w bardzo przystępny sposób, zrozumiały dla najmłodszych czytelników. Każde opowiadanie opatrzone jest ilustracją przedstawiającą jego bohaterkę. Dodatkowo zamieszczony jest znany cytat wypowiedziany przez daną kobietę. Książka jest atrakcyjna wizualnie, solidnie wykonana i oprawiona w twardą okładkę. 


Przejdźmy do wartości jakie nam to dzieło przekazuje. Stanowi ono źródło wiedzy i historycznych faktów. Jest również inspiracją szczególnie dla młodych kobiet, ale nie tylko, do stawiania sobie coraz to nowszych i trudniejszych wyzwań w życiu, marzeniu bez granic i nieustannym dążeniu do postawionych przez siebie celów. Książka pomaga w docenieniu własnych zalet i wykorzystaniu ich do czynienia wielkich rzeczy. Przykłady różnych znanych i niezwykłych kobiet pokazują, iż nie warto się poddawać, a nie zważając na negatywne opinie innych ludzi przeć przed siebie, aby każdego dnia robić krok w przód i nigdy się nie cofać. 


Uważam, że  książkę tą warto jest przeczytać, niesie ona ze sobą mnóstwo korzyści i nauk, które sami możemy z jej treści wywnioskować. Jest ona przystępna dla młodszych osób i  pozytywnie wpływa na rozwój czytelnika, nawet tego już starszego. Książka ma piękne ilustracje i samym wyglądem zachęca do lektury.      TOP