piątek, 5 kwietnia 2019

Nowości z linii Zu&Berry.

Dzisiaj przychodzę do was z trzema nowościami z linii Zu&Berry, która przeznaczona jest dla młodszych dzieci. Nowe tytuły to: Zwierzęta na kontynentach, Leśna włóczęga oraz Zaginiony skarb.


Zacznijmy od propozycji dla dzieci od 2 roku życia, dla których przygotowano loteryjkę edukacyjną Zwierzęta na kontynentach. W skład zestawu wchodzi:- siedem plansz z kontynentami
- żetony z rysunkami zwierząt

 Gra ta wprowadzi dzieci w świat zwierząt i geografii. Dzieci poznają zwierzęta charakterystyczne dla danych kontynentów. Na odwrocie każdej planszy znajdziemy informacje o kontynencie oraz ciekawostki na temat żyjących tam zwierząt, które dla dzieci są zwierzętami egzotycznymi i z którymi nie mają możliwości kontaktu na co dzień. Jednak dzięki tego typu grze, będą mogły je poznać, dowiedzieć się gdzie mieszkają.

Poprzez dopasowywanie żetonów zwierząt do konkretnych kontynentów oraz wyszukiwanie odpowiedniego zwierzęcia na planszy, dzieci utrwalą poznane przez siebie informacje, nie przez uczenie się na pamięć, lecz przez skojarzenia wzrokowe. Dzięki miłej zabawie dzieci rozszerzą swoją wiedzę na temat świata zwierząt oraz poznają kontynenty jakie występują na świecie.


Druga propozycja to domino edukacyjne Leśna włóczęga, w którego skład wchodzi duże dwustronne domino.


Z jednej strony mamy kropki, które przedstawiają konkretną liczbę, natomiast z drugiej strony mamy rysunki zwierząt. Natomiast każde pole jest zaznaczone innym kolorem, dzięki temu możemy grać z dzieckiem aż na trzy sposoby, dobierając pary kolorami, liczbami lub też zwierzętami, w zależności od stopnia zaawansowania naszego dziecka.
Domina przedstawiałam wam już kilka, czym wyróżnia się to? To domino dzięki swojej wielkości nadaje się idealnie dla małych rączek już dwuletnich dzieci. Tak jak pisałam wcześniej dzięki kolorom, cyfrom i zwierzątkom możemy stopniować poziom trudności gry, która fantastycznie uczy nasze dzieci spostrzegawczości.

Trzecią propozycją z linii Zu&Berry jest Zaginiony skarb.Jest to gra planszowa dla dzieci od 5 roku życia. W skład gry wchodzą:

- plansza
- 5  żetonów celu
- 24 karty pułapek
- 4 pionki
- kostkaCelem gry jest zdobycie żetonu celu i wrócenie z nim na metę, kto pierwszy to zrobi ten wygrywa. Proste, prawda? Żetony celu poukładane są na całej planszy w miejscach do tego wyznaczonych. Żeby nie było za łatwo na mapie znajdują się różne zaznaczone pola, które albo pomagają nam dając np. dodatkowy ruch, albo przeszkadzają. Gdy wejdziemy na pole z czachą musimy wziąć ze stosiku kartę pułapki. Natomiast, gdy wejdziemy na pole z bombą, wyrzucimy ją na kostce lub gdy staniemy na tym samym polu co inny gracz, możemy wyzwać na pojedynek innego gracza. Zasady pojedynku opisane są w instrukcji, natomiast co daje nam ten pojedynek? Jeżeli go wygramy, przenosimy pionek przeciwnika do Serca dżungli. Jeżeli przeciwnik miał żeton celu, odbieramy mu go, więc jak widzicie pojedynki bywają opłacalne, gdy je wygramy.
To prosta gra jeżeli chodzi o motorykę, dzięki czemu młodzi gracze nie będą mieli problemu ze zrozumieniem zasad. Motyw skarbu oraz piratów przypadnie do gustu nie tylko chłopcom, moja córka w tym wieku bardzo lubiła zabawy typu szukanie skarbu.

Moim zdaniem to bardzo przyjemna, ciekawa gra, która dzięki urozmaiceniom w postaci kart pułapek, pojedynków oraz innych pól z nagrodami jest nieprzewidywalna. Tutaj wygrana nie zależy tylko i wyłącznie od losu, tutaj gracz musi trochę pomyśleć, w  którą stronę iść pionkiem, czy lepiej podążyć za grupą do najbliższego żetonu skarbu, czy może pójść własną ścieżką w zupełnie inną stronę, czy pojedynkować się, czy odpuścić.

Myślę, że ta gra spodoba się nie jednemu dziecku i dorosłemu zapewniając całej rodzinie zabawę na wiele godzin.


TOP