środa, 3 kwietnia 2019

Disney uczy i bawi - wydawnictwo Ameet.

Bohaterowie bajek Disneya znani są praktycznie wszystkim dzieciom na świecie. Każdy wśród nich znajdzie sobie swoją ulubioną postać, która jest dla niego wzorem, z którą spędzanie czasu jest dla dziecka samą przyjemnością.


Bohaterowie Disneya to postacie kolorowe, sympatyczne ale też mądre, miłe, współczujące innym. W każdym z nich znajdziemy jakąś cechę, którą warto naśladować, dlatego od małego warto wprowadzać książeczki, gry i zabawy, których głównymi bohaterami są postacie Disneya.

Wydawnictwo Ameet w swojej ofercie ma całą serię, której motywem przewodnim są właśnie bohaterowie Disneya.

Dla maluchów mamy książeczkę - miarkę wzrostu pt. Ja rosnę, która jak sama nazwa mówi łączy ze sobą książeczkę z opowiadaniem, którego głównymi bohaterami są Kubuś Puchatek i jego przyjaciele, z miarką wzrostu.Gdy już maluch nasłucha się wierszowanego opowiadania, o tym co zrobić żeby dużym urosnąć, można ją powiesić na ścianie albo jakimś meblu, tak żeby dziecko mogło sprawdzać, czy dzięki radom z książeczki rośnie.Kolejną propozycją dla maluchów od 2 roku życia jest zestaw Zwierzaki. Są to zabawy dla małych bystrzaków. Zestaw składa się z książeczki oraz 3 plansz i 18 okrągłych puzzelków.
Książeczka to zbiór informacji o zwierzętach mieszkających w: domu, ogrodzie, na wsi. Informacje te podane są w formie wiersza. Do każdej kategorii zwierząt dołączone są zadania, dzięki którym maluchy utrwalają poznaną wiedzę, uczą skojarzeń, kolorów. Do zadań w książeczce, dziecko będzie potrzebowało puzzelków z plansz, na których przedstawione są różne zwierzątka mieszkające w ogrodzie, w domu i w gospodarstwie.


Natomiast plansze służą do dopasowywania odpowiednich zwierzątek do ich środowiska życia.


Dla ciut starszych dzieci przedszkolnych wydawnictwo Ameet przygotowało całą serię do nauki czytania, podzieloną na poziomy:

1. Czytanie globalne.
2. Czytanie globalne, książki z piktogramami
3. Karty do nauki alfabetu
4. Czytanie metodą sylabową
5. Czytanie metodą analityczno - syntetyczną
6. ElementarzPoziom pierwszy to czytanie globalne, w której dziecko ogląda całe wyrazy (jak obrazy) i poznaje ich znaczenie. Dzięki tej metodzie, przeznaczonej dla dzieci nawet jeszcze nie mówiących, dziecko poznaje znaczenie oglądanych wyrazów, zanim jeszcze zacznie mówić. Drugi etap nauki czytania, to również czytanie globalne, ale z użyciem piktogramów. W tym wypadku, zamiast obrazków w tekście są zaznaczone wyrazy, natomiast z boku przedstawione są w postaci obrazka. W tych książeczkach, na obrazkach, znajdziemy już dużo więcej zaznaczonych i pokazanych słów.
Trzeci etap to zestaw kart Poznaję litery, w którego skład wchodzą: karty z literami, naklejki oraz książeczka z zabawami dla dzieci i rodziców.Karty z literkami są dwustronne. Oprócz kart z literkami, znajdują się tutaj również karty z zadaniami do wykonania. Produkt ten jest laminowany, dlatego można po kartach pisać flamastrem suchościeralnym (nie ma w zestawie) a po zabawie można go zetrzeć, dzięki czemu ćwiczenia możemy powtarzać wielokrotnie.


Do zestawu dołączona jest książeczka, która pokazuje jak używać kart, przedstawia kilka rodzai zabaw jakie możemy robić z dzieckiem przy pomocy nich oraz zawiera naklejki.

Kolejny etap to seria Czytam samodzielnie, w którym zastosowana jest metoda czytania sylabowego. W książce bardzo ładnie zaznaczone są poszczególne sylaby, czego czasami mi brakuje w innych książkach do nauki czytania. Dodatkowo do samodzielnego czytania zachęcają ulubieni bohaterowie bajek Disneya, którzy w krótkich rozdziałach opowiadają swoje przygody. Książek z tej serii jest duży wybór, każde dziecko znajdzie coś dla siebie z jego ulubioną postacią.
Na końcu książki znajdziemy naklejki nagrody, które dodatkowo zmotywują dziecko do nauki.

Kolejny etap, to już nauka płynnego czytania ze zrozumieniem. Do tego posłużą nam książeczki z serii Czytam płynnie. Książeczki składają się z dwóch części. Pierwsza jest taka sama jak poprzednia, czyli z zaznaczeniem kolorystycznym poszczególnych sylab. Natomiast druga część to już normalny tekst, tylko jak to w książkach do nauki czytania, jest on większą czcionką niż w zwykłych książkach. Dzięki temu, dziecko nie męczy się podczas czytania.
Dodatkowo do tych opowiadań są zadania ze stwierdzeniami, a dziecko musi odpowiedzieć, czy to jest prawda czy fałsz. Takie pytania pomocnicze uczą dzieci czytania ze zrozumieniem, co jest bardzo ważne w etapie szkolnym oraz już w dorosłym życiu. Jest to umiejętność wręcz niezbędna dla każdego człowieka, z którą niestety większość ludzi ma problem.

W tej serii również znajdziemy naklejki nagrody, które mają motywować dzieci do nauki.

Ostatnia propozycja wydawnictwa Ameet to Elementarz, który nadaje się zarówno dla dzieci dopiero rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem oraz dla tych co już mają za sobą pierwsze kroki w tym temacie.W książce tej znajdziecie litery a do nich teksty o różnym stopniu trudności, wyraz na daną literę podzielony na literki oraz sylaby. Różnorodność form tekstu (opowiadania, wierszyki) powodują, że Elementarz nie jest nudny, a znajomi bohaterowie z ekranu dodatkowo uatrakcyjniają naukę czytania.Na początku elementarza teksty są proste z zaznaczeniem kolorystycznym sylab, natomiast im dalej tym teksty stają się bardziej złożone i trudniejsze.

I jak spodobała wam się seria Disney do nauki i zabawy? Mi podoba się ta różnorodność metod nauki czytania, dostosowana do kolejnych etapów nauki.

Serie Disney dla malucha oraz Disney uczy znajdziecie na stronie wydawnictwa Ameet.

TOP