środa, 5 września 2018

Squla quiz firmy Granna.

Pewnie słyszeliście o platformie Squla, która ma pomagać dzieciom w nauce. Tymczasem Granna wydała kilka gier z serii Squla, tak aby można było sobie wiedzę powtarzać i utrwalać bez użycia komputera. Dzisiaj chciałam wam przedstawić propozycje dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, czyli dla klas 1-3.
Squla quiz klasa 1 to tak jak sama nazwa mówi pytania quizowe, które obejmują wiedzę jaką zdobywają dzieci w klasie 1 szkoły podstawowej. Zestaw składa się z 108 kart z zadaniami z przedmiotów takich jak: edukacja polonistyczna, edukacja matematyczna, edukacja społeczno-przyrodnicza, edukacja muzyczna, edukacja plastyczna, wychowanie fizyczne, czyli te wszystkie przedmioty, które obowiązują w klasie pierwszej.


Pytania quizowe są bardzo zróżnicowane i zaczynają się od najprostszych takich jak kolory, kształty, kierunki, proste działania matematyczne, proste zadania polonistyczne takie jak dobieranie rymów itd. Dzięki stopniowaniu trudności zadań Squla quiz klasa 1 można już wykorzystywać do nauki dzieci przedszkolnych nawet od 4-5 roku życia. 

Dzięki wykorzystaniu takiej pomocy dzieci poznają kolory, liczby, rymowanki, nauczą się logicznego myślenia a poznane informacje łatwo sobie utrwalą i będą mogły wykorzystać je gdy zaczną naukę w szkole.
W grę można grać od 2 do 6 osób ale osobiście uważam, że dziecko, gdy już pozna te karty może samodzielnie utrwalać sobie tą wiedzę. Karty quizowe mogą również służyć do zabaw z innymi dziećmi, można robić im konkursy wiedzy przy ich pomocy.

Squla quiz klasa 2-3 to nic innego jak Squla quiz klasa 1 tylko wiadomości dostosowane są do poziomu klasy drugiej i trzeciej. W tym przypadku występują te same przedmioty co w poprzedniej propozycji. Natomiast pytania już są konkretne, np:


- Kiedy obchodzimy w Polsce Dzień Niepodległości?
- Pytania o znaki drogowe,
- Jak nazywają się pagórki z piasku nad morzem?
- Który kontynent odkrył Krzysztof Kolumb?
- Które drzewo iglaste gubi igły na zimę? 

i wiele wiele innych pytań, które ułatwią dzieciom naukę oraz pomogą  im ją utrwalić. Wiadomo nie od dziś i już wiele razy to pisałam, że nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem na łatwe i przyjemne pogłębianie i utrwalane wiedzy zdobytej w szkole, dlatego takie karty bardzo dobrze sprawdzą się jako pomoc przy utrwalaniu materiału.Jeżeli wasze dzieci lubią quizy, to te propozycje powinny przypaść im do gustu i skutecznie pomóc w przyswajaniu wiedzy z klas 1-3 szkoły podstawowej.
TOP