czwartek, 30 sierpnia 2018

Piszę i zmazuję od Zu&Berry.

Piszę i zmazuję to kolejne propozycje z nowej serii Zu&Berry, które są nowością w ofercie Fabryki Kart Trefl - Kraków. Tym razem są to karty do nauki literek i cyferek.
Zacznijmy od pozycji Poznaję literki. W skład zestawu wchodzą pojedyncze karty z literami z alfabetu. Na pierwszej stronie znajduje się obrazek, który jest na daną literkę oraz mała i wielka litera oraz podpis z zaznaczoną literką, którą akurat poznajemy na danej karcie.   

Karty są naprawdę ładne, przydatne do uczenia dziecka alfabetu i przy okazji dziecko ćwiczy małą motorykę, czyli sprawność dłoni. Tak właśnie może przygotowywać się do nauki pisania. Gdy dziecko pozna już literki możemy układać je po kolei, tak żeby zapamiętał ich kolejność w alfabecie, co jest bardzo przydatne w szkole.


Teraz czas na liczenie z Poznaję cyferki. Tutaj dzięki temu, że jest tu tylko 9 cyfr karty są bardziej zróżnicowane i podzielone na 3 części z trzema różnymi zadaniami.
Pierwsze karty uczą nas cyfr od 1 do 9. Wszystkie karty są dwustronne. Na jednej stronie poznajemy cyfry, po których równocześnie można pisać, natomiast na drugiej stronie pokazane są przykłady, czyli jeden koń, dwa statki, trzy kwiaty itd.Kolejne karty to nauka ich pisania, a na drugiej stronie nauka liczenia i odnajdywanie odpowiedniej cyfry, spośród trzech zapisanych.
Kolejne karty to zadania do wykonania, które ćwiczą małą motorykę (połącz linie), spostrzegawczość oraz logiczne myślenie (co pasuje do ula?), ćwiczą liczenie itd.
Te karty podobają mi się bardziej, ze względu na różnorodność zadań, które ćwiczą małą motorykę, spostrzegawczość i oczywiście ćwiczą liczenie.

NIe rozpisywałam się dzisiaj nad tymi kartami, ale sami patrząc jak one wyglądają, możecie podjąć decyzję, czy one wam się podobają czy też nie.
TOP