piątek, 3 sierpnia 2018

Jak wspierać rozwój dziecka od urodzenia do pierwszego roku życia.

Każdy odpowiedzialny rodzic wie, jak bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest jego odpowiednie wspieranie. Nie należy tego zostawiać na późniejsze lata dziecka, lecz już od około czwartego tygodnia życia można to robić przy pomocy różnych, dopasowanych do wieku dziecka, kart.

Jak wspierać rozwój dziecka.


Karty kontrastowe.

Na początku rozwoju dziecka, warto stosować podczas zabaw tzw. karty kontrastowe, o których już kiedyś wam pisałam. Wzrok niemowląt nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, dlatego karty w dwóch kontrastowych kolorach, o prostych obrazkach, będą świetnie stymulowały zmysł wzroku. Dodatkowo poprzez taką zabawę, pozytywnie wpływamy na nasze relacje z dzieckiem, budując z nim pozytywną więź. 

Używając  kart kontrastowych Widzę kształty z serii Zu&Berry, które są nowością w ofercie Fabryki Kart Trefl - Kraków , na początku należy pokazywać je dziecku, opowiadając co widzimy na karcie, by z czasem dać je dziecku do zabawy, co dodatkowo wspomaga rozwój manualny, natomiast nasze opowiadanie przyczyni się do rozwoju mowy malucha. Karty te przeznaczone są dla niemowląt od urodzenia do 6 miesiąca życia, a ich szczegółowy opis (kiedy i jak bawić się z dzieckiem) znajdziecie w instrukcji.

Dla niemowląt od 3 miesiąca do 12 miesiąca życia stworzono karty kontrastowe Widzę kolory z serii Zu&Berry. Około 3 miesiąca życia dziecka, jego uwagę zaczynają przyciągać wyraźne kolory takie jak czerwony i żółty, dlatego w tych kartach użyto dodatkowych akcentów kolorystycznych, które oprócz wspomagania rozwoju wzroku, pomagają dziecku skupiać uwagę na poszczególnych elementach przedmiotu. Taki zabieg wzbudza jego zainteresowanie.

Obie propozycje wspierają rozwój motoryki małej, czyli zdolności manualnych małych rączek, poprzez przekładanie kart.

Takich kart kontrastowych znajdziecie na rynku bardzo dużo, więc dlaczego macie wybrać akurat karty z serii Zu&Berry? Nie różnią się one wiele od innych takich kart wyglądem. Natomiast te karty są ze sobą połączone i to my decydujemy, czy pokażemy je oddzielnie, czy też damy dziecku cały zestaw, który będzie mógł przekładać dowolnie, przy okazji ćwicząc małą motorykę. Tę możliwość nie mają wszystkie takie karty, dlatego to przemawia na ich korzyść. Drugą ich zaletą jest cena. Takie karty kosztują tylko 9,9 i są o kilka złotych tańsze od innych jakie widziałam na rynku. 
Co do jakości, nie mam do nich żadnych zastrzeżeń a wykonanie jest staranne.Karty obrazkowe.

Dziecko w pierwszym roku życia chonie wiedzę bardzo szybko. Wszystko go ciekawi, dzięki czemu rozwija zmysły takie jak: wzrok, słuch, dotyk, oraz rozwija swoje zdolności językowe. W tym właśnie okresie budujemy więź z dzieckiem poświęcając mu czas na wspólną zabawę. Karty Poznaję zwierzęta z serii Zu&Bery pomogą nam wspierać dziecko w tym rozwoju. Pokazując dziecku różne obrazki mówmy mu co to jest za zwierzę i naśladujmy jego dźwięk. Z czasem dziecko samo będzie je brało do ręki i naśladowało dźwięki, by później wypowiadać jego nazwy.


Karty z obrazkami przeznaczone są dla dzieci od 6 do 18 miesiąca życia. Tak jak karty kontrastowe są wykonane w sposób staranny, przemyślany, kształt kart i ich wielkość jest bardzo poręczna. Grafiki użyte na obrazkach są bardzo ładne. Cena kart z obrazkami to również 9,90 zł.

Czy wy używaliście, używacie takich kart?

Artykuł sponsorowany
TOP