środa, 12 września 2018

Dworzyszcze na trzęsawisku gra zręcznościowa firmy Rebel.

Zapraszam was dzisiaj do Dworzyszcza na trzęsawisku. Posiadłość na trzęsawisku to miejsce w którym królują duchy, pająki, węże i inne upiorne przedmioty, które straszą tych którzy chcą odwiedzić to miejsce. Co zrobić żeby zdjąć klątwę z tego dworu, zwanego dworzyszczem od jego posępnego wyglądu i stworzeń tam przebywających. Trzeba wysłać tam na misję poszukiwacza przygód. Dworzyszcze na trzęsawisku to gra zręcznościowa firmy Rebel przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia. W skład gry wchodzą:

- 4 pudełka upiornej posiadłości
- 48 figurek stworzeń i przedmiotów
- 48 dwustronnych kart wyzwań
Celem gry jest umieszczenie wszystkich przedmiotów i tylko  przedmiotów z listy w odpowiednim pokoju w dworze. Skąd wiemy jakie to przedmioty i w którym pokoju je umieścić? Od tego są dwustronne karty wyzwań. Na jednej stronie mamy pokazany kolor pokoju, natomiast na odwrotnej stronie znajdują się narysowane wszystkie przedmioty, które należy umieścić w danym pokoju. Kto pierwszy poprawnie umieści dane przedmioty w odpowiednim pokoju, poruszając lekko pudełkiem z komnatami, ten wygrywa. Osoba, która jako pierwsza zdobędzie 5 punktów ta wygrywa całą grę. Proste? Ja bym powiedziała, że zasady są wręcz bardzo proste. Jest jeszcze druga wersja (w instrukcji nr. 1), gdzie mamy stały zestaw figurek i musimy umieścić łowcę przygód i 3 skrzynie w jakimś konkretnym pokoju.

A co z samą rozgrywką? Tutaj już nie jest tak prosto. Potrzeba ciut zręczności żeby delikatnymi ruchami umieścić odpowiednie przedmioty w konkretnym pokoju. Inne, niepotrzebne nam przedmioty będą chciały również znaleźć się w tej komnacie strasznego dworu. My musimy być sprytniejsi a raczej zręczniejsi i nie pozwolić im tam się dostać lub wyprosić je z niego.

Gra dzięki prostocie zasad nie przeraża od pierwszego przeczytania instrukcji. Nawet więcej, dzięki pomysłowo skonstruowanemu opakowaniu, przed kupnem gry, możemy wypróbować czy taka zabawa nam się spodoba. Dzięki temu nie kupujemy kota w worku.Jak nam się podobała rozgrywka? Gra jest bardzo szybka, wesoła, wywołująca zastrzyk adrenaliny, emocje, tak jak to bywa w grach na czas z konkurencją przy boku. Tego typu gry są świetne, gdy do rozgrywki podchodzimy na luzie, bez żądzy wygranej, co niestety u niektórych dzieci nie jest możliwe. Jeżeli wasze dziecko nie potrafi przegrywać, to gra w wersji rywalizacji, może wywołać negatywną reakcję na przegraną. W takim wypadku można w nią grać w pojedynkę, albo wymyślić sobie wariant kooperacyjny, tak żeby dziecko mogło poćwiczyć zdolności manualne ręka - oko, przy okazji nie denerwując się. W instrukcji nie ma wersji kooperacyjnej, ale wystarczy umówić się, że wspólnie umieszczacie konkretne figurki w wybranym pokoju i walczycie np. z czasem. Tutaj szanse na negatywną interakcję są niewielkie a przy okazji możemy zacieśnić więzy rodzinne z naszym dzieckiem. Oczywiście nauka panowania nad nerwami jest bardzo potrzebna, dlatego taką opcję nie powinniście stosować zbyt często, ponieważ umiejętność zapanowania nad stresem, złością itp. bardzo przyda się dziecku w wieku szkolnym i późniejszych latach życia.

Podsumowując Dworzyszcze na trzęsawisku firmy Rebel to ciekawa gra zręcznościowa, dzięki której wesoło spędzicie czas w gronie rodzinnym w zbliżającym się wielkimi krokami okresie jesienno - zimowym.

Wiek graczy: +6 lat
Liczba graczy: 2 - 5 os.
Cena od: 70,00 zł
Wydawnictwo: Rebel


TOP