wtorek, 17 lipca 2018

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie - opinia.


Wakacje to dobry moment, żeby spędzać z rodziną trochę więcej czasu niż zwykle z dala od internetu, komputera itp. Dobrym pomysłem będzie wycieczka w miejsce, gdzie króluje dzika natura, czyli Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, który położony jest niedaleko Mikołajek.
Co zobaczymy w parku?


W parku można z bliska zobaczyć takie zwierzęta jak jelenie, łosie, daniele, wilki, orły, pawie, bociany, osiołki, kozy itd. Często są to zwierzęta, które z jakichś przyczyn same, bez pomocy nie przeżyłyby na wolności. Często są to młode osobniki, które w parku żeby przeżyły karmione są przez odpowiednio dobrane psy.Najciekawszą opcją dla dzieci jest możliwość karmienia niektórych zwierząt tj. kozy czy daniele. Zwierzęta są tak oswojone, że bez żadnych oporów podchodzą do ludzi i dają się głaskać. Dla dzieci to prawdziwa frajda. Zabierzcie ze sobą umyte marchewki, nie wiem czy można je kupić w kasie, ale zawsze możecie się o to zapytać jak zapomnicie wziąć ze sobą.
Jak się zwiedza park?

Jest to dość charakterystyczny park, w którym nie możemy poruszać się sami, robimy to z przewodnikiem, który opowiada nam ciekawe informacje o mijanych zwierzętach. Taki spacer trwa około 1,5 godziny. W okresie wakacyjnym grupy wchodzą co pół godziny, dlatego ważne aby mieć wygodne obuwie na sobie.WAŻNE !!!

Park podzielony jest na części, które oddzielone są od siebie płotami, które nie posiadają furtek. Zamiast tego są drabinki, przez które należy przejść. Bardzo ważne, aby rodzice z dziećmi nie brali wózka, ponieważ będą musieli przenieść ten wózek przez te płoty, po tych drabinkach, które specjalnie dla was sfotografowałam. Również z tego powodu nie zalecane są klapki i spódniczki.Wada.

Na terenie parku nie ma możliwości zatrzymania się na siku. Toalety znajdują się koło wejścia, ale są to tylko przenośne toalety, dość ohydne. O przewijakach itp. zapomnijcie. Jak dla mnie to największy minus tego parku.


Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie nam się podobał i z pewnością jeszcze nie raz do niego zawitamy. Pomimo różnych krążących opinii na jego temat, uważam, że warto do niego zajrzeć choć raz.
TOP