niedziela, 22 lipca 2018

Gra Sherlook - Trefl Jocker Line.

Gra Sherlock z serii Trefl Jocker Line zawitała w progi naszego domu jeszcze przed wakacjami. Jako fanka gier detektywistycznych od razu zaciekawiłam się  jakie zagadki trzeba będzie w niej rozwiązywać. Powiem wam szczerze, że spodziewałam się zupełnie innego rodzaju śledztw niż te, które funduje nam ta gra, ale o tym napiszę wam później.


W skład gry wchodzą:
- 40 dwustronnych kart
- 10 tabliczek z numerami od 1 do 10
- 30 żetonów punktów

Na czym polega gra? Na pewno każdy z was bawił się w znajdowanie różnic między dwoma pozornie identycznymi obrazkami. Sherlook właśnie na tym polega. Należy znaleźć różnice pomiędzy dwoma pełnymi szczegółów kart z miejscem zbrodni. Gdy już policzymy ile jest różnic należy wziąć tabliczkę z liczbą do jakiej się doliczyliśmy, ale musimy się śpieszyć, bo konkurenci nie śpią, również liczą i mogą chcieć wziąć tą samą tabliczkę co my. Kto pierwszy ten lepszy, oczywiście jeśli jego obliczenia są prawidłowe. Gdy wszyscy już wybiorą swoje tabliczki, należy odwrócić karty, na których spodzie pokazana jest ilość różnic. Jeżeli wynik się zgadza zwycięzca bierze 3 punkty, reszta dzieli się punktami według instrukcji.

Żeby było trudniej układamy karty, które będziemy porównywać, według wzoru z największych żetonów. Ułożenia bywają tradycyjne, lub na przykład na odwrót i szukanie różnic przy takim ułożeniu jest bardzo trudne, szczególnie gdy konkuruje się z bystrą dziewięciolatką.Gra jak widzicie ma bardzo proste zasady, ale wbrew pozorom rozgrywka nie jest taka prosta, ponieważ presja czasu i konkurentów działa stresogennie na graczy, dlatego bardzo ważną cechą dla graczy jest opanowanie i umiejętność skupienia, które pomagają w szybkim i precyzyjnym odnajdywaniu różnic między kartami. Kolejną ważną cechą, którą ta gra ćwiczy jest spostrzegawczość. Pewnie myślicie, że to nic trudnego odnaleźć różnice. Karty są pełne drobnych szczególików co sprawia, że znalezienie ich wszystkich jest naprawdę trudną sztuką.

Mimo, że nie spodziewałam się zupełnie innego śledztwa, gra spodobała się naszej rodzinie, a jeżeli i was zaciekawił Sherlook z serii Trefl Jocker Line to znajdziecie go TUTAJ.

Wiek graczy: +8 lat
Liczba graczy: 2 - 6 os.
Cena: 59,90 zł 
Wydawnictwo: Trefl Joker Line

TOP