piątek, 20 lipca 2018

Ogrody Kapias - opinia.

Będąc w Pszczynie i jej okolicach, warto zobaczyć Ogrody Kapias. Wstęp do nich jest bezpłatny, ale nawet gdyby był płatny i tak warto byłoby się tam wybrać, tak piękne i ciekawe jest to miejsce.  Na początku znajduje się kawiarnia oraz sklep ogrodniczy, bo to właśnie on jest główną działalnością właścicieli, natomiast ogrody powstały z ich miłości do roślin, kwiatów. Ogrody to nie przypadkowo posadzone rośliny, lecz strefy podzielone na ogrody tematyczne takie jak ogród: zimowy, ciszy, śródziemnomorski, skandynawski, japoński, angielski, wiejski, włoski itd.
Nie byłam w stanie  oddać piękna tych ogrodów na zdjęciach, ale może choć w małym stopniu poczujecie ten klimat, który tam panuje.


Nie widziałam jeszcze tak idealnie przyciętego żywopłotu, natomiast sam labirynt jest tak skonstruowany, że nie da się w nim zabłądzić. Gdy wybierzemy złą ścieżkę za zakrętem wpadamy na zaułek nie do przejścia i dzięki temu szybko wracamy na dobrą drogę. Dzieciom chodzenie po niem bardzo się podobało.


Nie zapomniano również o dzieciach. Znajdziecie w środku parku naprawdę duży i bardzo zadbany plac zabaw. To co widzicie na zdjęciu to tylko jego kawałek.


Ogrody Kapias podobały się naszej całej rodzinie. Gdybyśmy bliżej mieszkali bylibyśmy częstymi gośćmi w tym przepięknym miejscu.


TOP