czwartek, 12 lipca 2018

Kapitan nauka, czyli nauka przez zabawę.

 Nie trzeba nikomu powtarzać, że nauka przez zabawę to najskuteczniejszy sposób na ciekawe, bezstresowe zdobywanie wiedzy przez dzieci. Dzieci chłoną ją od najmłodszych lat, ale żeby mogły to robić potrzebują do tego odpowiednich pomocy stworzonych specjalnie dla ich grupy wiekowej. Idealne do tego są produkty marki Kapitan Nauka, które posiadają w swojej ofercie serie gier i zabaw dopasowanych do różnych grup wiekowych. Dzisiaj chciałam wam pokazać nowości jakie pojawiły się w ofercie tej marki w ostatnim czasie.


Z nowości dla dzieci od 3 roku życia, pojawiły się puzzle układam i opowiadam: Spadochroniarze oraz Sąsiedzi.


Puzzle posiadają duże, trwałe elementy. Kształt ułożonego obrazka również różni się od standardowych puzzli, ponieważ jest to długi pionowy prostokąt, który opowiada jakąś historię. Napisałam tak, ponieważ oprócz układania puzzli możemy razem z dzieckiem układać do nich historyjki. Do wyboru mamy dwie historie. Pierwsza dotyczy grupy spadochroniarzy, która jak sama logika podpowiada, skaczą z samolotu. Przy okazji tego skoku przytrafiają im się różne historie. Jedna ze skaczących dziewczynek spotyka bociana,  a inny spadochroniarz zawisa na drzewie.


Drugie puzzle to Sąsiedzi, którzy mieszkają w jednej kamienicy. Widzimy te rodziny wyglądające przez okno. Każda z nich jest zupełnie inna. Na podstawie ich stroi, akcesoriów które mają ze sobą, oraz zwierząt które znajdują się obok nich możemy opowiadać o nich najróżniejsze historyjki. Osobiście te puzzle podobają mi się bardziej ponieważ dają większe pole do popisu naszej wyobraźni.


 Na podstawie tych puzzli z sytuacyjnymi obrazkami, razem z dzieckiem, możemy opowiadać historie raz śmieszne, innym razem mrożące krew w żyłach. Co wymyślimy zależy tylko od naszej wyobraźni, a raczej naszych dzieci, bo przecież to one powinny ćwiczyć układanie opowiadań. Ta umiejętność bardzo im się przyda w przedszkolu, ale głównie już w szkole. Takie puzzle są też idealne dla dzieci, które mają problem z płynnym, czytelnym tworzeniem zdań w mowie potocznej. Taka zabawa, będzie dla nich świetnym treningiem.

Dla dzieci od 4 roku życia ukazała się  Gra Loteryjka Pory roku, która ma za zadanie ćwiczyć spostrzegawczość, poprzez dopasowywanie poszczególnych elementów do konkretnych plansz.


 W skład zestawu wchodzi 6 plansz i 36 żetonów, czyli po 6 na jedną planszę. Tak jak sama nazwa mówi na kartach przedstawione są pory roku. Kart jest 6, dlatego lato i jesień powtarzają się.  Oprócz ćwiczenia spostrzegawczości, możemy z dzieckiem przeanalizować czym charakteryzują  się dane pory roku np. że na wiosnę topnieje śnieg, topi się marzannę, przylatują ptaki z ciepłych krajów i robią sobie gniazda oraz staje się coraz cieplej. 
Oczywiście z czasem zabawy możemy urozmaicać i utrudniać, oraz ćwiczyć układanie opowiadań na podstawie obrazków z tych plansz. Karty dają dużo możliwości, instrukcja trochę nam podpowiada, ale sami też możemy wymyślać zabawy i ćwiczenia do tych kart.

100 zabaw to ulubiona seria mojej Patrycji. Tym razem do zabawy zaprasza nas Kangur Artur, który zabiera dziecko w świat podróży i wakacji.Zestaw składa się z kart oraz książeczki z zadaniami. Podoba mi się, że zawiera 100 zabaw, które różnią się od siebie i ćwiczą z dzieckiem spostrzegawczość, wyobraźnię, małą motorykę, rozumienie poleceń, logiczne myślenie, zadania matematyczne, poszerzają wiadomości w danym temacie itd.


Robiąc zadania na laminowanych kartach, możemy później zetrzeć odpowiedzi i zacząć zabawę od nowa, dzięki czemu te karty nie są jednorazową pomocą naukową.

Kapitan nauka, czyli nauka przez zabawę to jak najbardziej idealne określenie produktów tej marki. Dodatkowo dodajmy, że ich produkty są świetne jakościowo, mądre i przemyślane z pięknymi grafikami i co najważniejsze przystępne cenowo. Jak dla mnie to wystarczające argumenty, żeby wam polecać produkty marki Kapitan nauka. 

20 komentarzy

 1. Z chęcią bym sama oceniła grę 100 zabaw

  OdpowiedzUsuń
 2. Nauka przez zabawę to najlepsza opcja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Córka zawsze świetnie się bawiła z Kapitanem Nauką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja nadal świetnie się bawi nawet przy tych propozycjach dla młodszych dzieci.

   Usuń
 4. Świetne propozycje gier trzeba dla najmłodszego jakąś wybrać :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Kapitan Nauka ma świetne gry dla dzieci w każdym wieku

  OdpowiedzUsuń
 6. I gra fajna i puzzle piękne i wszystko bardzo fajne i zachęcająco się tu prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. czasami żałuję, że nie było takich fajnych gier kiedy ja byłam dzieckiem :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne są te puzzle.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię takie metody nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Te puzzle są świetnie, muszę na nie zapolować

  OdpowiedzUsuń
 11. Nauka prze zabawę zawsze sie sprawdza

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mi się takie edukacyjne pomoce podobają - a Kapitan Nauka ma ich naprawdę mnóstwo :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawe te gry dla dzieci :) Zresztą nauka przez zabawę to najlepszy sposób na pobudzenie kreatywności i wyobraźni u dzieci, a do tego nauka i zapamiętywanie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czegoś takiego szukałam do mojej chrześniaczki :) Mam spory problem z prezentami bo sama nie mam dzieci. Dobrze, że są takie blogi bo bez problemu mogę coś znaleźć na prezent, a też nie chce kupować normalnych zabawek, tylko wole stawiać na kreatywne, edukacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem fanem puzzli dla dzieci, rozwijają niesamowicie myślenie i wyobraźnię. Polecam taką formę nauki z dziećmi

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP