środa, 4 lipca 2018

Zabawki edukacyjne dla malucha i starszaka.

W życiu każdego maluszka następuje taki czas, gdy zabawa grzechotkami już nie wystarcza. Dziecko coraz bardziej zaczyna interesować się otaczającym go światem, chce wiedzieć coraz więcej i jest to okres w jego życiu, gdy informacje wchłania w siebie jak gąbka wodę. Rodzic natomiast jest od tego, aby przekazać te informacje maluszkowi w jak najlepszej, najciekawszej formie. Interesujące są wycieczki i bezpośrednie obserwacje w przyrodzie i otaczającym nas środowisku, ale nie zawsze możemy wyjść na spacer do zoo, czy pokazać dziecku kurkę. Natomiast do rozwoju niektórych manualnych umiejętności będziemy potrzebowali dopasowanych do tego zabawek. Aby odpowiednio wspierać rozwój dziecka potrzebne będą nam zabawki edukacyjne dla malucha i starszaka.
Bardzo ważne, aby przy wyborze zabawek  edukacyjnych kierować się bezpieczeństwem dziecka. Powinniśmy sprawdzić, czy zabawka nie ma niebezpiecznych elementów. Co to znaczy niebezpiecznych? Niebezpieczne czyli: zbyt małe elementy, ostre krawędzie. Niebezpieczne dla dzieci są również zabawki wykonane ze słabych materiałów, które szybko ulegają zniszczeniu, dlatego tak ważna przy wyborze zabawek jest ich jakość.

Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę jest atrakcyjność zabawki. Czy zabawka przyciąga wzrok dziecka kolorami, kształtem, interesującymi efektami dźwiękowymi? 

Dzisiaj chciałabym przedstawić zabawki edukacyjne dla malucha i starszaka marki Smily Play z którymi wasze dzieci nie będą się nudzić, wręcz przeciwnie, przy wesołej zabawie nauczą się wielu nowych rzeczy oraz poćwiczą małą motorykę.Dla dzieci od 12 miesiąca życia  warto zwrócić uwagę na Lwie Zagadki. Jest to zabawka edukacyjna dla malucha w formie książeczki.Wystarczy przestawić kółko na jedną z wybranych opcji, a dziecko bawiąc się nią pozna:

- zwierzęta i przedmioty

- kolory

- dźwięki jakie wydają te zwierzęta i przedmioty
Dodatkowo z lewej strony znajdują się obrazki na których można wyszukać dane zwierze lub rzecz. Dzięki przyciskom, dziecko może bawić się samo, ponieważ narrator mówi po przyciśnięciu odpowiedniego guzika, co znajduje się na danym obrazku. Gdy dziecko naciśnie przycisk ze znakiem zapytania, narrator zada mu pytanie np. gdzie jest żaba? Gdy dziecko znajdzie obrazek z żabą musi nacisnąć przycisk pod nim. 
Każdy obrazek jest podpisany, dlatego przy okazji dziecko może uczyć się czytać tzw. metodą globalnego czytania, czyli tak zwane czytanie cało wyrazowe, które jest świetnym wstępem do klasycznej nauki liter.


Dla dzieci ciut starszych, czyli od 18 miesiąca życia polecam zabawkę Zaczarowany Garnek. Małe dzieci często naśladują codzienne czynności rodziców. Robią to z wielkim entuzjazmem, co dobrze wykorzystać przy nauce zdolności manualnych, które są tak ważne w rozwoju dziecka. Małą motorykę, bo o niej mowa, dziecko wyćwiczy próbując włożyć do garnuszka warzywa, potrzebne na zupę, przez otwory. Każde warzywo ma inny kształt, dzięki czemu dziecko ćwiczy również koordynację oko - ręka, przy okazji poznając różne kształty oraz warzywa. Przy takiej zabawie możemy przemycić informacje o zasadach zdrowego odżywiania.Dzięki wesołym melodyjkom i pięknym kolorom Zaczarowany Garnek przykuwa uwagę dzieci.
Gdy dziecko kończy 2 latka posiada już dużo wiedzy podstawowej, dlatego możemy zacząć przekazywać mu bardziej skomplikowane informacje takie jak: litery, informacje o godzinach, dźwięki, które znajdują się w Mówiącej Książeczce Edukacyjnej. Posiada ona 5 trybów zabawy. Można poznawać litery. Po naciśnięciu przycisku obok obrazka narrator mówi jaka to literka.
W drugim trybie narrator mówi nazwę rzeczy i literkę na jaką dana rzecz lub zwierzę się zaczyna, czyli np. F jak foka. Natomiast trzeci tryb są to dźwięki jakie wydają przedstawione na obrazkach rzeczy lub zwierzęta.Pozostałe dwa tryby to zagadki dotyczące liter oraz dźwięków, które pojawiły się w trzech poprzednich trybach zabawy. Dzięki temu trybowi dziecko może utrwalić poznane wcześniej informacje.


Owocowa matematyka to zabawka edukacyjna dla dzieci od 3 roku życia, która będzie wam służyła przez wiele lat. Zestaw zawiera: 5 owoców i pomidora, deskę do krojenia, nożyk oraz karty.

Przy pomocy kart nauczymy dziecko kolorów oraz bardzo prostych ułamków, ale to nie wszystko czego możemy nauczyć dziecko. Zestaw nie posiada pomocniczej instrukcji z zabawami, ale to nie jest problem dla kreatywnych rodziców. Przy pomocy tych owoców możemy nauczyć dzieci liczyć do 10, dodawać i odejmować w zakresie 10. Możemy również bawić się w grupowanie rzeczy mniejszych, większych, czego jest więcej np. według podziału na kolory, warzywa owoce. 
Zestaw ten jest wykonany z drewna, dlatego może wam służyć przez wiele lat, aż do pierwszych klas szkoły podstawowej.

Dzięki zabawkom edukacyjnym marki Smily Play nauka jest wesoła, przyjemna, łatwa a co najważniejsze bezpieczna. To oczywiście tylko nieliczne przykłady zabawek edukacyjnych tej marki. Na stronie marki Smily Play znajdziecie ich dużo więcej. 

Może już macie zabawki tej marki? Jeżeli tak to podzielcie się swoją opinią na ich temat.

*Post powstał we współpracy z marką Smily Play.
TOP