wtorek, 20 lutego 2018

Gra planszowa W pociągu - wyd. Zielona Sowa.

Gdy byłam małą dziewczynką uwielbiałam pociągi i przejażdżki nimi, dlatego gra planszowa W pociągu wyd. Zielona Sowa, powinna przypaść do gustu nie jednemu dziecku.
W skład gry wchodzi:

- dwustronna plansza
- karty zadań
- pionki
- kostki
- żetony z punktami

Do wyboru mamy dwie gry planszowe. Pierwsza to zwykła planszówka w której nie ma dodatkowych zadań, lecz nie przeszkadza to w miłej zabawie. 


Natomiast druga z proponowanych gier jest już bardziej rozwinięta jeśli chodzi o zasady gry i możliwości wyboru ruchu. Także w tym wypadku poruszamy się naszym wymyślonym pociągiem, którego przedstawicielem jest nasz konduktor. Wyruszamy w trasę na której spotykamy znaki zapytania. Taki znak oznacza kartę zadania za którą możemy uzyskać punkty, oczywiście tylko w wypadku poprawnego jego wykonania. Mamy dwa rodzaje zadań. Pierwsze z nich polegają na znalezieniu nieprawidłowości na karcie. Tutaj dziecko może poćwiczyć swoją spostrzegawczość i przy okazji nieźle się ubawić. Drugi typ kart z zadaniami to tzw. gapowicz za którego otrzymamy aż 5 pkt. Tutaj musimy wykonać zadanie z karty. Zadania są dość zabawne i bardzo spodobały się mojej córce.

Podczas rozgrywki, gdy staniemy na polu zwrotnicy możemy zmienić trasę naszego przejazdu na drugą całą w znakach zapytania (karty zadań) oraz z przeszkodami, które opóźnią nasz przejazd. Wybór należy do gracza, czy jechać spokojnie, ale z mniejszą możliwością zdobywania punktów, czy też zaryzykować drugą trasę. 


Bardzo przyjemnie i wesoło nam się grało w tą grę. Pomimo, że gra przeznaczona jest raczej dla maluchów moja Pati z chęcią do niej wraca, szczególnie dzięki kartom zadań, które bardzo jej się podobają, przy okazji ćwicząc spostrzegawczość u dzieci.
Oprócz miłej zabawy jaką będziecie mieli przy tej grze, chciałabym zwrócić uwagę na wysoką jakość jej wykonania oraz przepiękną grafikę. Nam bardzo przypadła do gustu, dlatego z chęcią wam ją POLECAMY. Znajdziecie ją np. na stronie wydawnictwa Zielona Sowa TUTAJ.Wiek graczy: +4 lat
Liczba graczy: 2 - 4 os.
Cena od: 49,90 zł 
Wydawnictwo: Zielona Sowa

14 komentarzy

 1. Z całą pewnością spodobałaby się moim dzieciom ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładna grafika i nieskomplikowana rozgrywka czyli świetna gra dla mojego syna

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy gry planszowe więc myślę że i ta bym nam się spodobała

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dziwię się, że Pati lubi do niej wracać, bo karty z zadaniami są bardzo fajne. Moje dziecko też lubiło takie zadania ruchowe. Osobiście lubię proste gry i przerażają mnie te, ze skomplikowaną instrukcją obsługi. Nawet mam jedną w którą się jeszcze nie wgryzłam. Czeka, schowana pod książkami na lepsze czasy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podsunęłam już grę znajomej, której syn jest fanem kolejek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładnie wydana gra, z pewnością zachwyci niejednego fana kolejek

  OdpowiedzUsuń
 7. Zakupiłam jak tylko o niej przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna propozycja, myślę, że by się u nas sprawdziła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja córa bardzo lubi gry od Zielonej Sowy, więc będziemy się za nią rozglądać.:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli dla maluchów - to tym bardziej się na nią piszemy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że spodobała by się ta gra Jasiowi. Zielona Sowa ma sporo ciekawych nowości.

  OdpowiedzUsuń
 12. Naprawdę jestem zachwycona tą grą

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę że przypadłaby do gustu moim rozrabiakom. Uwielbiają pociagi :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP