poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Winnica firmy Granna.


Winnica to druga z marcowych nowości firmy Granna.  Ją również mieliśmy okazję przetestować dla was. Jest to gra strategiczna dla dzieci od 10 roku życia. Tym razem muszę się zgodzi z producentem, ponieważ dla mojej prawie 8 latki gra była trochę trudna, aczkolwiek po odpowiednim zmodyfikowaniu zasad, można zaprosić do gry rodzeństwo poniżej 10 roku życia. 


Gra składa się z:
- notesu z 150 arkuszami planu winnicy
- 6 kart z farmami
- 42 kartami ze ścieżkami koloru żółtego i szarego
- karta do gry jednoosobowejCelem gry jest narysowanie ścieżek między farmami, winogronami i zamkami. Im więcej winogron będzie na naszej ścieżce tym lepiej.
Najpierw losujemy, z którą winnicą musimy połączyć ścieżki w danej rundzie, następnie odwracamy karty z ścieżkami (zdj. poniżej). Gdy odwrócimy 4 żółte karty, runda się kończy. 


 Nasze ścieżki rysujemy na takiej planszy. Podczas całej rozgrywki będziemy musieli połączyć ścieżki z 5 winnicami, czyli jedna winnica nam zostanie. Jak to w grze strategicznej bywa, należy planować i rysować ścieżki na zaś, tak aby w kolejnych rundach zdobyć jak najwięcej punktów. Jeżeli w poprzedniej  rundzie mamy więcej punktów, to w aktualnej nie zdobywamy żadnego. W tym oto momencie moja prawie 8 latka zaczęła protestować, bo dla niej taka wersja była za trudna. Wiadomo wszem i wobec, że przecież o dobrą zabawę tu głównie chodzi, więc bez problemu ten punk regulaminu gry wyrzuciliśmy. Mimo zmodyfikowania gry stwierdzam, że jest ona dość trudna dla mało logicznego i bez wyobraźni umysłu. Mi z Pati, na koniec wyszło, że "zrobiłyśmy" wino marki wino, natomiast mojemu 13 latkowi poszło dużo lepiej. Udało mu się stworzyć wino stołowe.


Gry logiczno - strategiczne to gry dla lubiących myśleć, kombinować, przewidywać. Tutaj oprócz losu, bardzo ważne są umiejętności gracza. Jak widać po naszych wynikach, my dziewczyny byłyśmy mało bystre, natomiast Kubie poszło już dużo lepiej. Aczkolwiek trening czyni mistrza i w przyszłości mam nadzieję, że staniemy się mistrzyniami francuskiego winiarstwa :D


Zatem jeśli jesteście fanami gier logiczno - strategicznych, najnowsza propozycja firmy Granna, gra Winnica powinna się wam spodobać.

Grę Winnica firmy Granna można nabyć w dobrych sklepach z grami, oraz TUTAJ

Wiek graczy: + 10 lat
Liczba graczy: 1-12 osób
Cena: 39,99

21 komentarzy

 1. Bardzo ciekawa pozycja. Moi synkowie są jeszcze na nią za mali, ale rozważę jako prezent dla mojego ukochanego chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się ta gra - myślę, że moje starsze córki też chętnie by w nią zagrały. Dzięki za recenzję, bo dzięki Tobie pierwszy raz o niej usłyszałam. :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa gra, Ali na pewno by się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubimy gry Granna ale tak nie znamy wygląda super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieciaki jeszcze zbyt male na taka grę ale sam chętnie bym spróbował.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda dobrze! My na razie testujemy przeróżne planszówki. Najlepiej idzie nam ... Chińczyk :) W kolejce czeka podróż po Europie i Farmer. Ja kocham Monopoly, ale wersję usa, ale tego nigdzie nie ma:((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie widziałam wersji USA, aż mnie zaciekawiłaś )

   Usuń
 7. Dla NAs zdecydowanie za wcześnie, ale kiedyś... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiek 10+? Jestem bardzo jej ciekawa zatem :) Wygląda fajnie, tylko czy moja młoda by ogarnęła ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasze córki są podobne trochę, aczkolwiek Twoja mogłaby ją załapać. Moja też załapała, ale to nie jej ulubiony typ gry :)

   Usuń
  2. Zatem może sprawdzimy tę grę :)

   Usuń
 9. dla nas jeszcze ponad 8 lat za wcześnie;PP

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy mój Tosiek bedzie duży na takie gry...:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla moich dzieciaków gra jeszcze za trudna niestety.

  OdpowiedzUsuń
 12. O! Ja takie gry uwielbiam. No i winem też nie pogardzę, może nie teraz, w ciąży, ale wcześniej tak, ciekawe co by mi wyszło :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Hahahaha też chcę zrobić sobie wino! 😂😂😂

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ciekawa gra, chętnie wykorzystam jako pomysł na prezent. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP