środa, 23 stycznia 2019

Owce na manowce, gra karciana z serii Trefl Joker Line.

Ostatnio przedstawiałam wam grę O kocie w kłopocie, a dzisiaj chciałabym wam pokazać jak można się świetnie bawić podczas rozgrywki Owce na manowce, gra karciana z serii Trefl Joker Line. Tym razem wcielamy się w pasterzy, którym uciekały niesforne owieczki. Mając do pomocy psy pasterskie, będziemy musieli złapać jak najwięcej owiec. Ile nam się uda ich złapać? Im więcej tym oczywiście lepiej. W skład gry wchodzą:
- karty z owcami
- karty z psamiCelem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów, poprzez zbieranie owiec. Należy dobrze potasować karty i rozłożyć owce w 3 rzędach po 5 owiec. Koło siebie nie może leżeć więcej niż 2 owce z tym samym kolorem tła. Każdy gracz otrzymuje cztery psy, wybranego gatunku. 


Jak zdobywa się owce? Na każdej karcie psa, pokazane jest ile ruchów można wykonać daną kartą. Jakich ruchów? Nasz pies ma zagonić do siebie owce o tym samym kolorze tła. Żeby zdobyć owce, należy ułożyć je w rzędzie lub pionie po 3 sztuki. Minimum 3 owce muszą się z sobą stykać całym bokiem.  Ile mamy ruchów na karcie psa, tyle kart możemy przestawić w kartach owiec. W puste miejsca dokładamy karty z talii. Mam nadzieję, że wytłumaczyłam dość zrozumiale. Gdy zacznie się już grać, zasady łapie się w mig.

Przykład ze zdjęcia poniżej. Wybrałam psa, którym mogę zrobić jeden ruch. Przestawiam żółtą owcę z czerwonym baranem i biorę trzy leżące koło siebie karty owiec o kolorze tła żółtym. Za te owce otrzymam 4 punkty.Gramy, do momentu aż wykorzystamy karty wszystkich psów, albo gdy zabraknie kart owiec. Wygrywa osoba, która zdobędzie jak najwięcej punktów. Za białą owcę jest 1 punkt, czarna owca to 2 punkty.

Gra jest bardzo prosta jeżeli chodzi o zasady i jej motorykę, ale żeby zdobyć jak najwięcej owiec warto trochę wysilić szare komórki. To trochę jak gra w szachy, trzeba przewidywać kilka ruchów w przód, żeby zdobyć jak najwięcej kart. Nie martwcie się, obserwując sytuację na bieżąco, może nie zdobędziemy super wielu kart, ale i tak zabawa przy tym powinna być dobra i satysfakcjonująca.

I jak wasze wrażenia? Podoba wam się gra Owce na manowce z serii Trefl Joker Line? Jeżeli tak to koniecznie weźcie udział w konkursie na naszym fanpage. 

Wiek graczy: +6 lat
Liczba graczy: 2 - 4 os.
Wydawnictwo: Trefl Joker Line
TOP